Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Звіт роботи Чернівецького ОВ УБА

Звіт про роботу Чернівецького

обласного відділення ВГО

«Українська бібліотечна асоціація» за 2023 рік

 

Основним завданням обласного відділення ВГО «УБА» було сприяння розвитку бібліотечної справи в області, в умовах воєнного стану, децентралізації, підвищення професійного рівня бібліотечних працівників області, їх соціального захисту. Вся робота проводилась згідно стратегічних напрямків розвитку бібліотечної справи в Україні та відповідала нижчепереліченим цілям.

 

Ціль 1. Впровадження інноваційної моделі діяльності бібліотек.

Обласне відділення ВГО «УБА» активно співпрацювало з Відкритим університетом для дорослих спільно з благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у реалізації проєкту «Не сам на сам: надання психосоціальної, інформаційної та культурно-освітньої підтримки дорослим та дітям, які постраждали від російської військової агресії».

 

Ціль 2. Розвиток професійної компетентності бібліотекарів через розбудову безперервної освіти.

Для підвищення фахового рівня бібліотекарів області проведено заходи:

  • Круглий стіл «Книги. Читання. Бібліотеки»;
  • Онлайн діалог за підсумками роботи 2022 року «Про стан мережі публічних бібліотек області: нові реальності, нові можливості»;
  • Онлайн вікно – знайомство з краєзнавчим кейсом бібліотеки «Багатогранна обдарованість Георге Асакі» Герцаївської публічної бібліотеки;
  • Онлайн практикум «Публічно-шкільна допомога бібліотечній громаді: виклики та реалії;
  • Семінари практикуми «Актуальні питання бібліотечної статистики»;
  • Онлайн круговий збір ідей «Просування іміджу бібліотеки громади в соціальних мережах»;
  • Онлайн дискусія «Інформаційно-бібліотечне обслуговування молоді: інноваційні практики, сучасні послуги»;
  • Онлайн інструктаж «Бібліотечні фонди: формування, обмін та організація в умовах територіальної громади».

З метою активізації творчих здібностей бібліотечних працівників ТГ області проведено обласний конкурс на кращий бібліотечний захід з промоції книги і читання «Читаймо! Вчимось! Перемагаймо!» зініційований Чернівецькою обласною універсальною, науковою бібліотекою ім. Михайла Івасюка та Чернівецьким обласним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація».

Мета конкурсу формування навичок та потреб у читанні як життєвій стратегії громадян задля розвитку людського потенціалу нашої держави, а також промоція української книги та авторів, популяризація літератури про Україну та її культури серед широкого кола користувачів.

З метою активізації роботи публічних бібліотек ТГ Чернівецької області щодо впровадження інновацій в організацію бібліотечно-інформаційного обслуговування населення, позиціонування бібліотек як центрів розвитку громад, поширення успішних пропозицій промоції читання серед різних категорій користувачів, стимулювання творчої та професійної ініціативи бібліотек області та сприяння підняттю престижу цієї професії було проведено щорічний обласний конкурс «Бібліотека року», який зініційований управлінням культури ОДА (ОВА) (Наказ №138 від 18 серпня 2023 року). Для участі у заключному етапі отримано 14 заявок від публічних бібліотек ТГ області: 6 міських, 8 сільських.

 

Серед міських переможці:

І місце – КЗ «Публічна бібліотека імені Георгія Асакі» Герцаївської міської ради Чернівецького району;

ІІ місце – КЗ «Публічна бібліотека» Вижницької міської ради Вижницького району;

III місце – КЗ «Хотинська міська публічна бібліотека» Хотинської міської ради Дністровського району.

 

Серед сільських бібліотек:

І місце – бібліотека с. Просіка Сучевенської сільської ради Чернівецького району;

ІІ місце – бібліотека с. Усть-Путила – філія Мариничівського Центру культури і дозвілля Вижницького району;

III місце – КУ «Недобоївська сільська публічна бібліотека» Недобоївської сільської ради Дністровського району.

Проводилась методична допомога в рамках акції «Обласна бібліотека – бібліотекам ТГ»

 

Ціль 3. Поширення дієвих інструментів бібліотечної адвокації. Обласне відділення брало активну участь у наданні консультацій для представників ТГ, правового захисту бібліотекарів ТГ та проводило моніторинг роботи бібліотек громад області.

В бібліотеках області проводилась інформаційна кампанія «Адвокація: нова хвиля», під час якої організовувались засідання круглих столів, діалоги-дискусії щодо надання нових культурно-інформаційних послуг громади. Чернівецьке ОВ ВГО УБА співпрацювало з органами місцевої влади, підвищення фахового рівня бібліотекарів області.

Для цього обласне відділення зміцнило партнерство з обласним відділенням Асоціації міст України, обласною організацією «Комітет виборців та Регіональним центром розвитку місцевого самоврядування.

 

Ціль 4. Перебудова системи послуг та сервісів обласного відділення. Почалася робота над оновленням зовнішнього вигляду та внутрішнього наповнення сторінки Чернівецького ОВ ВГО УБА та створення спільноти у Фейсбуці та Телеграм каналі.

Також плануємо наповнювати сторінку обласного відділення новою актуальною інформацією про основні події та заходи, які відбуватимуться у 2024 році, надавати інформацію, супровід та доступ до ресурсів.

 

Ціль 5. Розвиток та зміцнення організаційної спроможності мережі регіонального відділення.

Впроваджувався проєкт Посольства США в Україні на оновлення книжкового фонду для бібліотечно-ресурсного центру «Вікно в Америку».

 

Ціль 6. Досягнення максимальної ефективності менеджменту обласного відділення.

Так у 2023 році члени обласного відділення нараховувало – 262 члени і зібрало добровільних пожертвувань на суму 39 300 грн.

 

Ціль 7. Покращення комунікації та включеність членів відділення. Методичну та практичну допомогу бібліотекам ТГ області надавало обласне відділення з питань списання та поповнення бібліотечних фондів, надання сучасних послуг, статистичної звітності, створення інформаційних просторів. Проєктна діяльність в роботі бібліотек області сприяла ефективному збереженню культурної спадщини в житті громади, створенню умов для формування культурних ініціатив, розвитку спонсорства, меценатства, захисту мовного та культурного різноманіття, формуванню бібліотечного контенту у цифровому просторі, розширенню співпраці і залученню інвестицій в бібліотечну діяльність. Активно впроваджувались проєкти:

  • «Життя з присмаком війни» (ЧОУНБ ім. М. Івасюка) телеканалом ТВА та ЧОВ ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка);
  • «Оцифрована історія» (ЧОУНБ ім. М. Івасюка спільно з Товариством

«Український Народний Дім в Чернівцях»);

  • «Незабутні: Буковина пам’ятає» спільно з обласною радою;
  • «Не сам на сам: надання психосоціальної, інформаційної та культурно-освітньої підтримки дорослим та дітям, які постраждали від російської військової агресії», який реалізовано Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки МФ «Відродження» в рамках Відкритого університету для дорослих (бібліотеки Мамаївської, Хотинської та Чернівецької ТГ);
  • В рамках Відкритого університету для дорослих: провели тренінги та захист бізнес проєктів у рамках «Бізнес-школа для жінок ВПО» під егідою «Елеос-Україна»;
  • Відкрито молодіжний медіахаб «Сучасні медіаможливості для молоді»;
  • Проєкт «Залучення громадськості до реформ» в рамках Програми Поліс

«Поліція і Спільнота» (ЧОУНБ ім. М. Івасюка);

  • Проєкт «Дія. Освіта для всіх» (бібліотеки області);
  • Проєкт «Ігротека: граймося і розвиваймося» (створення розвиткового простору для дітей та підлітків КУ «Кельменецька публічна бібліотека»;
  • Проєкт «Вільнохаб для молоді віком 10-35 років програми «Мріємо та діємо» – КЗ «Герцаївська публічна бібліотека ім. Г. Асакі», КЗ «Хотинська міська публічна бібліотека», КЗ «Сторожинецька публічна бібліотека» – побудова кар’єри та ефективний пошук роботи, медіаграмотність і кібербезпека, психосоціальне та емоційне розвантаження;
  • Проєкт «Дії та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації» (CLEAR) – КЗ «Хотинська міська публічна бібліотека» молодіжний простір у бібліотеці, краєзнавча світлиця – музей «Бессарабський колорит», дитячий простір;
  • Проєкти «Діти України», «Буковина очима переселенців», «Бібліотека як безпечне місце», «Підвищення стресостійкості переселенців з дітьми», «Дія в один клік», «Кулінарна психотерапія», «Сади єднання», «Дитяча точка», «Книжкова хвилинка», КЗ «Сторожинецької публічної бібліотеки»;
  • «Радіорубрика «З вами бібліотека!» на ТРО «Сокиряни – Сок-FM – ЦБ Сокирянської міської ради;
  • Проєкт «Сучасний дитячий простір у сільській бібліотеці (с. Просіка Сучевенської ТГ);
  • Проєкти «Медійна лабораторія вільного простору» (бібліотека у сквері), літературно-сімейний хаб з 3D кінотеатром у КУ

«Новоселицька публічна бібліотека»;

  • Проєкт «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» – бібліотека с. Усть-Путила Вижницького району – молодіжний простір «Територія щастя»;
  • Проводилася активна робота в рамках проєкту «Простягни руку допомоги» (для людей з обмеженими можливостями).

З метою популяризації книги читання, книговидання та книгорозповсюдження, а також для підвищення престижу професії бібліотекаря, було організовано та проведено третій обласний фестиваль книги «Букфест – 2023».

Продовжувався   краєзнавчо-інформаційний    проєкт        «Буковина в бібліомаршрутах».

В рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» зібрано 500 книг, з яких 450 передано волонтерам для відправлення воїнам в зону бойових дій.

 

Ціль 8. Активізація включення молоді в роботу відділення та інноваційна діяльність бібліотек.

Чернівецьке ОВ ВГО УБА надає велике значення розвитку та професійному зростанню молодих бібліотекарів, які активно впроваджують інноваційні бібліотечні послуги, брали участь у написанні проєктів.

Для молодих бібліотекарів проведено:

  • Онлайн-круговий збір ідей «Просування іміджу бібліотек в соціальних мережах»;
  • Онлайн-дискусія «Інформаційно-бібліотечне обслуговування молоді: інноваційні практики, сучасні послуги».

Ціль 9. Залучення експертів для розвитку інтелектуального капіталу відділення.

Активна робота проводилась з підтримки бібліотек в умовах російської воєнної агресії, ОВ ВГО УБА залучало психологів, експертів, юристів з Регіонального центру розвитку місцевого самоврядування, обласного відділення Асоціації міст України та ГО «Комітет виборців».

 

Ціль 10. Забезпечення стабільного фінансування програмної діяльності. Ведеться електронний кабінет членів обласного відділення та фінансовий облік та аналіз використання коштів (добровільних пожертвувань) членів організації.

 

Заст. голови

ЧОВ ВГО «УБА»                                                                 Марія Довгань



Comments are closed.


Massage Sexe Video De Sexegratuit paffuto procace casalinga ruvida scopata Una adolescente pervertida se ofrece para el sexo a cualquier peregrino que quiera un buen polvo Xnxd Violandola Xxx - Avatar XXX
Мобільне меню