В рамках проведення Днів Європи в Україні 17 травня в читальному залі за підтримки Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Чернівцях відбулася зустріч з цікавими особистостями – «живими книгами».
“ЖИВА БІБЛІОТЕКА” – це місце, де книги можуть говорити.
Як у звичайній бібліотеці читачі можуть вибрати і прочитати книгу на цікаву для себе тему, так у «Живій бібліотеці» буде можливість вибрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і задати їй різноманітні питання.
Перша “Жива бібліотека” з’явилася 2000 року в Данії. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація “Зупини насильство” (Stop the Violence). Проект “жива бібліотека” сьогодні розповсюджується по всьому світу. Віднедавна він став популярним і в Україні. Мета “Живої бібліотеки” – боротьба зі стереотипами та упередженнями.
Адреса та час були обрані не випадково – «бібліотека» є частиною заходів, присвячених святкуванню Днів Європи в Україні.
Цього разу гості «бібліотеки» «читали» представниць прекрасної частини людства, які займаються «чоловічими» (на думку соціуму) справами. «Живими книгами» були: Марія – випускниця Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, нині працівник прокуратури, але попри успішну кар’єру – багатодітна мати; Леся – лікар, яка успішно жила і працювала в Америці, а у грудні 2013 року долучилася до Євромайдану як лікар-волонтер, із початком війни на сході активно долучилася до допомоги військовим, а з весни минулого року займається психологічною реабілітацією учасників АТО; Тетяна – служила у чоловічій сотні на Майдані, а тепер керує кіцманською самообороною та Олена – 22-річна поліцейська. Всі «книги» намагалися донести до читачів, що немає поняття «чоловічі» або «жіночі» професії, – є поняття сумлінного виконання свого обов’язку.
А найголовніше – не бути байдужими до долі країни, особливо в наш час. Читачами ж виступили викладачі та учні (члени «Євроклубів») Чернівецьких навчальних закладів: ЗОШ № 5, 6, 8, 37 та 38, ліцею № 2 та гімназій № 5 та 7. працівники ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка.