Зустріч-бесіда біля виставки «Наша сила – у єдності»

122 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу.

Остаточна процедура оформлення соборності відбулася в Києві 22 січня 1919 року, в першу річницю проголошення ІУ Універсалу Центральної Ради.
Не випадково в роки радянської влади про подію 22 січня 1919 р. публічно не згадувалося, вона була під табу, проте в пам’яті народу вона залишалася живою. 1990 року Народний рух України організував живий ланцюг від Львова до Києва, який окрилив і надихнув Україну, змусив повірити у власні сили і перестати боятись режиму.

Прикметно, що день Соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, радості людини , що благоговіє перед таїною Спасіння, переживає чудо великого оновлення. Утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої родини як у далекому 1919, так і сьогодні завжди було і є чудом оновлення.

19 січня 2016 року в читальному залі відбулася зустріч-бесіда з головним  спеціалістом сектору реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Марією Нікітою з нагоди святкування Дня Соборності України. Присутні мали змогу переглянути тематичну виставку «Наша сила – у єдності», представлені історичні документи, приурочені цій даті.

 

  • 20160120_175803
  • роб 1
20160120_1758031 роб 12
jquery slideshow by WOWSlider.com v5.4


Мобільне меню