«Золотий голос Чернівців» (віртуальна виставка)

Сьогодні всесвітньовідомому оперному співакові Йозефу Шмідту виповнилося б 120 літ.

Народився 4 березня 1904 року в селі Давидени, нині Давидівка Чернівецького району Чернівецької області.  Ще хлопчиком співав у хорі Чернівецької синагоги. У 1924–1926 роках навчався в Берлінській державній академічній вищій музичній школі.

29 березня 1929 року дебютував у ролі Васко де Гама в опері Д. Меєрбера «Африканка» по берлінському радіо. Потім були Берлінська, Віденська, Брюссельська опери.

У 1933 році виїхав у тривале концертне турне по США, Мексиці, Кубі, Нідерландах і Бельгії. Знімався у кінофільмах «Пісня крокує світом» (муз. Ганса Майя), «Сьогодні найщасливіший день у моєму житті», «Коли ви молоді, весь світ – ваш», «Експрес любові», «Зірка падає з неба».

Преса охрестила його «німецьким Карузо» з Буковини. В 1933 році емігрував до Швейцарії.  Помер 16 листопада 1942 року неподалік Цюриха (Швейцарія).

Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів пропонує до уваги користувачів ювілейну віртуальну виставку «Золотий голос Чернівців», яка висвітлює матеріали з довідників та періодичних видань, бібліографічних покажчиків, путівників, з якими можна ознайомитися на сайті обласної книгозбірні.


Мобільне меню