«Злітає лише той, хто не шкодує сил на розбіг»

12 квітня відзначають Всесвітній день авіації і космонавтики та День працівників ракетно-космічної галузі України. Напередодні цієї значимої для Буковини дати відділ документів з економічних, технічних та природничих наук отримав подарунок – ювілейний буклет від  багаторічних партнерів – краєзнавчого музею «Буковина – край космічний»  Клішковецького ОЗО ім. Леоніда Каденюка, присвячений 25-річчю його створення (1999–2024).

Буклет носить довідковий характер та насичений цікавою інформацією про  нашого славетного земляка, буковинця, першого астронавта незалежної України, Героя України, льотчика-випробувача, кандидата технічних наук Леоніда Костянтиновича Каденюка.

У музеї є можливість ознайомитися з унікальними експонатами: особистими речами і документами космонавта, більше дізнатися про його дитинство і юність, а ще побачити макети космічної станції, літака «Мрія» та інші цінні артефакти. Незабутні враження при відвідуванні краєзнавчого музею залишаються від спілкування з Наталією Володимирівною Мельничук  – його незмінною натхненницею, організаторкою, берегинею, залюбленою у свою справу екскурсовода.

Батьківщина першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка – Клішковецька громада завжди радо приймає численних туристів, що прагнуть надихнутися досягненнями славетного буковинця і, можливо, в майбутньому, також здійснити свої мрії  в авіаційній сфері.

Щороку музей та його меценати організовують найрізноманітніші тематичні заходи, присвячені визначним подіям у ракетно-космічній галузі України. Цьогоріч 12 квітня у Клішковецькій громаді відбудеться урочиста зустріч – презентація книги спогадів про Леоніда Костянтиновича Каденюка авторства Юрія Корнєва, що нещодавно вийшла у видавничому домі «Букрек».


Мобільне меню