Буковинський край здавна славиться своїми природніми ресурсами. Так, природа щедро наділила саме Буковину чудовими краєвидами, захоплюючими дух видами Карпат, кришталево чистими гірськими річками, екологічно-чистим повітрям, неповторними природніми парками, заповідними зонами багатими на рідкісну флору і фауну.
Без перебільшення, сьогодні екологічний «зелений» туризм – це не тільки перспективний бізнес, як засіб економічного порятунку села та його інфраструктури, а й ресурсний потенціал збереження його культурних, історичних, етнічних традицій.
З 13 по 31 січня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук з нагоди Року сільського туризму в Україні у рамках інформаційно-просвітницького проекту «Малі села – великі враження» розгорнута книжково-ілюстративна викладка акцент «Зелений» туризм як джерело розвитку буковинських сіл».
Дана тематична викладка представляє друковані видання з фондів обласної книгозбірні, що містять знані, а також маловідомі туристичні «родзинки» сільських територій Буковини. Зокрема, нормативно-правові, довідкові, навчальні, методичні, науково-популярні, рекламно-інформаційні джерела, мапи, які сприятимуть науковому дослідженню, ефективному функціонуванню і розвитку сіл і селищ Чернівецької області, створенню нових брендових туристичних локацій.
Представлена тематична література буде цікавою фахівцям у галузі туризмознавства, підприємцям, науковцям, викладачам, краєзнавцям, екскурсоводам, завданням яких є збирання, накопичення матеріалів з питань краєзнавства, створення і популяризації туристичних еко-маршрутів, приватних відпочинкових садиб, буковинських культурних традицій – головних чинників успішного розвитку сільського «зеленого» туризму на Буковині.
.