Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Зберегти пам’ять. Зберегти душу.

Війна щодня змінює нас. Кожна мить – це шанс і виклик водночас. Шанс вижити й зберегтися. Виклик – чи виживемо й збережемося як люди, як нація, як держава. У цих умовах актуалізується питання про те, яку пам’ять про війну ми збережемо, що пам’ятатимемо самі і що передамо своїм нащадкам, адже пам’ять – це той фундамент, на якому і вибудовується сама ідея державності.

20 грудня за ініціативи Національної платформи стійкості та згуртованості спільно з Чернівецькою обласною універсальною бібліотекою імені Михайла Івасюка відбувся діалоговий майданчик «Практики меморіалізації російсько-української війни: як зберегти нашу пам’ять».

В обговоренні практик і візій меморіалізації сучасної російсько-української війни взяли участь: Леся Нос, в.о. директора Департаменту комунікацій Чернівецької ОВА (ОДА); Наталя Житарюк, заступник начальника управління з питань ветеранської політики Чернівецької ОВА (ОДА); Руслана Гаврилюк, доктор юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри публічного права ЧНУ ім. Ю. Федьковича; Лідія Нестеренко, керівниця Навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу при ЧНУ ім. Ю. Федьковича; Олександр Руснак, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії України ЧНУ ім. Ю. Федьковича; Наталія Філяк, членкиня БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», асистентка відділу з проєктів; бібліотечні фахівці КЗ «Публічна бібліотека» Вижницької міської ради,  КЗ «Кіцманська публічна бібліотека» Кіцманської міської ради, КЗ «Публічна бібліотека імені Георгія Асакі» Герцаївської міської ради, Центральна районна публічно-шкільна бібліотека КЗ «Централізована система публічно-шкільних бібліотек» Глибоцької селищної ради, КУ «Новоселицька публічна бібліотека» Новоселицької міської ради, КЗ «Публічна бібліотека» с. Горбова Острицької сільської ради, Кельменецька центральна бібліотека КУ «Кельменецька публічна бібліотека» Кельменецької селищної ради, КУ «Чернівецька обласна бібліотека для дітей», Галина Добровольська, заступник директора ЧОУНБ ім. М. Івасюка, представники громадськості краю.

Вели мову не лише про важливість збереження пам’яті про події війни, а насамперед про вшанування Героїв, які дозволяють нам сьогодні жити і працювати. Тих, хто віддали життя за наше життя. Тих, хто зі зброєю в руках продовжують його захищати. У планах – створення робочої групи з меморіалізації російсько-української війни з наступним вивченням потреб і бачень ветеранів, волонтерів, жителів місцевих громад, ВПО щодо збереження пам’яті й формування спільного розуміння того, хто ми і де ми зараз.

Модерувала захід Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Юрія Федьковича, регіональна координаторка Національної платформи стійкості та згуртованості у Чернівецькій області.

  • DSC_0002
  • DSC_0005
  • DSC_0010
  • DSC_0016
  • DSC_0018
  • DSC_0023
  • DSC_0024
  • DSC_0025
  • DSC_0032
  • DSC_0037
  • DSC_0045
DSC_00021 DSC_00052 DSC_00103 DSC_00164 DSC_00185 DSC_00236 DSC_00247 DSC_00258 DSC_00329 DSC_003710 DSC_004511
css slideshow by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню