Засідання «круглого столу» «Буковинська залізниця: віхи історії та сьогодення»

P83102476 вересня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук з нагоди  150-ї річниці відкриття Львівсько-Чернівецької залізниці відбудеться засідання «круглого столу»: «Буковинська залізниця: віхи історії та сьогодення».

Одним з найбільших надбань технічного прогресу європейської та світової цивілізації ХІХ ст. була залізниця. Не стояла осторонь цього прогресу і Австро-Угорщина. На Буковині – цьому «далекому сході» Австрії – залізничне будівництво було викликано потребою економічного розвитку, необхідністю перевезення на продаж місцевої продукції та ввезення тієї, що в краї не вироблялося, зокрема з Відня, Праги, Німеччини, Англії та інших країн.

Тому, питання про будівництво залізниці між Львовом і Чернівцями порушувалося Буковинською торгово-промисловою палатою ще у 1851 р., але вирішення його у практичній площині постало лише 1862 р.

Після остаточного узгодження того, що залізниця проходитиме саме через місто Чернівці, навесні 1865 р. розпочалося будівництво залізничного моста через річку Прут та залізничного вокзалу.

1 вересня 1866 р. Львівсько-Чернівецька залізниця стала до ладу (на 4 роки раніше ніж у Києві). Та будівництво продовжувалося далі, у південному напрямі від Чернівців до Сучави. 28 жовтня 1869 р. буковинська ділянка Львівсько-Чернівецької залізниці (до Сучави) була завершена. Загальна довжина залізниці від Львова до Сучави становила 357 км.

З 1906 по 1908 рр. відбувалося будівництво нового приміщення залізничного вокзалу у стилі модерн, купол якого прикрашений скульптурою Іриди – богині-вісниці (архітектор – Моріц Еллінг).

Загалом, на початок 1890 р. загальна довжина залізниць «Акціонерного товариства місцевих залізниць Буковини» складала 208 км, в яких було інвестовано 14700475 крон.

У наступні 15 років залізничного будівництва на Буковині не велося. І тільки з середини 80-х років ХІХ ст. розгортається будівництво місцевих залізничних колій, що позитивно відбилося на економічній інтенсифікації місцевих районів

Сьогодні, у ХХІ ст. «Вокзал станція Чернівці» ПАТ «Укрзалізниця» – це сучасний виробничий підрозділ та гостинні ворота до нашого міста.

У рамках «круглого столу» – огляд тематичної книжково-ілюстративної виставки. Коментар Сендульської Т. В., завідувачки відділом ДЕТП ЧОУНБ.

На засідання «круглого столу» запрошені науковці, представники крайової влади, дирекція та ветерани ВП «Вокзал станція Чернівці», викладачі та учні Чернівецького транспортного коледжу, краєзнавці.

  • P8310249
  • P8310247
P83102491 P83102472
wordpress slider plugin by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню