Засідання дискусійного клубу на тему: «Децентралізація влади в Україні у процесі євроінтеграції»

P3220005Процес децентралізації в Україні та перспективи європейської інтеграції на регіональному рівні – ці ключові питання стали темою обговорення учасників засідання дискусійного клубу, яке відбулося 25 березня в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді» від Представництва ЄС в Україні. Участь взяли представники громадських організацій, студенти, тимчасово переселені особи, учасники АТО, журналісти.

За словами модератора заходу (голови Мережі центрів європейської інформації України, кандидата політичних наук  Євгенії Олійник), мета засідання: з різних точок зору (влади, громади, бізнесу) розглянути децентралізаційні процеси, які сьогодні відбуваються в Україні, а також визначити, які переваги і недоліки дає Угода про Асоціацію між Україною та ЄС.

Доповідачами виступили: Людмила Кудіна, керівник громадської організації «Молодіжна альтернатива», партнер проекту «ЄС: вибір української молоді»; Денис Черніков, керівник парламентської альтернативної групи з євроінтеграції; Олег Щербатюк, депутат Великокучурівської об’єднаної територіальної громади, кандидат політичних наук; Антон Шкуро, представник Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», кандидат політичних наук; Василь Паламар, голова Асоціації виробників продукції бджільництва «Буковинський бджоляр».

«Децентралізація – це основа нової регіональної політики в Україні, створення нового середовища для подальшого розвитку регіонів, – зазначив Денис Черніков. – Поряд з цим, – це одна з трьох обов’язкових передумов для вступу в ЄС. Дві інших – це наближення українського законодавства до європейських норм та економічна конвергенція, тобто взаємний доступ до ринку».

Про те, як на практиці відбувається процес децентралізації в Чернівецькій області, розповів Олег Щербатюк. Великокучурівська територіальна громада об’єднала три сільські ради – загалом п’ять населених пунктів. «Безсумнівним позитивом об’єднання, – зауважив депутат, – стала децентралізація у сфері фінансів, що суттєво покращило бюджет громади. Реформування має здійснюватися у дев’яти напрямах, серед яких основні – це медицина, освіта, культура та соціальний захист. Є сподівання, що найближчим часом буде врегульовано питання щодо передачі землі та лісових насаджень у комунальну власність громади. Загалом очікування у громади позитивні».

За словами Антона Шкуро, будь-яка реформа повинна реалізовуватись поступово – тільки тоді буде видно результат. В Україні для цього потрібно подолати корупцію. Окрім того, децентралізація повинна бути економічна і політична, а цього поки не спостерігається.

Про те, що для проведення децентралізації у першу чергу необхідно змінювати власну свідомість, зазначив і Василь Паламар. На його думку, люди в першу чергу повинні побачити свою роль в житті громади, а не чекати, що  прийде хтось і наведе порядок. Асоціація з ЄС дає можливість громаді отримати додаткові кошти для свого розвитку, проте необхідно налагодити відповідний механізм залучення інвестицій. Широкі перспективи відкриваються, у першу чергу, перед малим і середнім бізнесом. Урегулювання процесу торгівлі дозволило Україні стати номером один із постачання меду в країни ЄС і зайняти третє місце у світі за виробництвом меду, потрібно тільки дотримуватися стандартів і норм, які діють в Європейському Союзі.

Під час дискусії, яка відбулась після виступу спікерів, учасники обговорили питання щодо загальної готовності України до вступу в ЄС, шляхи подолання корупції, практичні питання щодо діяльності об’єднаних територіальних громад. Було зазначено, що для розвитку громад необхідно використовувати всі наявні ресурси, робити акцент  у першу чергу на локальних продуктах – тому, що відрізняє одну конкретну громаду від іншої.

Такі дискусійні клуби, зазначила Людмила Кудіна, проводяться по всій Україні. Також за проектом «ЄС: вибір української молоді» відбувається низка заходів та конкурсів. Одним з них є «Євроміст» – конкурс відео, фото, аудіо та блогів на тему європейської інтеграції.

Людмила Кудіна закликала всіх, хто має бажання, натхнення і креативні ідеї, долучатися до цих заходів.

  • P3220002
  • P3220007
  • P3220001
  • P3220020
P32200021 P32200072 P32200013 P32200204
jquery slideshow by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню