Політичний і державний діяч, який відіграв провідну роль у творенні української незалежної держави. Вчений, який подарував своєму народові історію, без чого неможливо усвідомити себе як націю. Та водночас для багатьох своїх соратників – людина, яка пішла на компроміс з найлютішим ворогом вільної України – більшовицькою владою.
Михайло Грушевський − не просто знаменитий історик чи політичний лідер. Це людина з когорти тих, що визначали орієнтири українського національного руху наприкінці ХІХ та в перші десятиліття ХХ ст. та, врешті, очолювали українське державотворення. Саме він став першим головою української держави в ХХ ст. та формулював основи української національної ідеї. Він був основоположником модерної української історіографії і дав початок новому баченню не лише минулого України, але й усієї Східної Європи.
З нагоди відзначення 155-ої річниці від дня народження Михайла Грушевського у відділі обслуговування користувачів розгорнуто історичну виставку-персоналію «Заручник мінливої доби». Експозиція презентує науково-творчий доробок Великого Українця та матеріали про його життєвий і творчий шлях. Наукові видання сучасних авторів з багаторічного небуття повертають безцінний історичний досвід, творчість та ім’я Михайла Сергійовича, засвідчують його діяльність як видатного українського історика і політичного діяча.
На виставці представлено документи з фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки за посиланням: http:/