Запрошуємо на фотовиставку-пам’ять «З тобою завжди так високо душі, так глибоко серцю»

«З тобою завжди

 так високо душі,

 так глибоко серцю»

(Т. Севернюк)

       15 серпня ц.р. виповнюється 74 роки від дня народження Алли Дутковської, заслуженого діяча мистецтв України, педагога, буковинської художниці, відомої модельєрки-новаторки, яка першою зодягнула українську пісню у сценічний естрадний національний костюм.

Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук з цієї нагоди представляє фотовиставку-пам’ять «З тобою завжди так високо душі, так глибоко серцю», яка відкрита  з 15 по 22 серпня ц.р.

Про неї справедливо і визнано говорять як про митця-експериментатора з великої літери. І справді, саме вона – художниця-модельєрка Алла Борисівна Дутковська – започаткувала в Україні виготовлення сценічного естрадного костюма, стилізованого на народній основі. Як написав у своїй трилогії «Золотий вік української естради (1960 – 1980 роки). Книга 1» відомий журналіст, енциклопедист, історик української естради Михайло Маслій: « В історії національної естради її імя стоїть поруч з іменами Левка Дутковського та ансамблю «Смерічка», Володимира Івасюка та Софії Ротару, Назарія Яремчука», а ще  Павла Дворського,  Василя Зінкевича,  Іво Бобула і багатьох інших популярних естрадних виконавців.

Алла Дутковська своїм «унікальним творчим почерком»  створила сценічне естрадне вбрання для багатьох естрадних зірок України, яке вигідно вирізняло буковинців серед усіх інших. Рідний буковинський колорит відчувався не тільки в їх піснях але і у витончених самобутніх роботах художниці-модельєрки від Бога.

Про творчий доробок Алли Дутковської  можна багато говорити та із захопленням розглядати безкінечно. На сьогодні він закарбований у фотографіях, які зберігаються у сімейному архіві Дутковських і свого часу люб’язно подаровані Левком Тарасовичем нашій книгозбірні.

А ще, з представлених на виставці друкованих видань, які зберігаються в обласній книгозбірні, ви зможете дізнатись про Аллу Дутковську – життєрадісну жінку-майстриню, чудового педагога, дружину метра української естради, композитора, засновника легендарного ВІА «Смерічка» народного артиста України  Левка Дутковського,  як еталона порядності і чесності, яку не лише любили, шанували, а просто обожнювали українські співаки – за талант, щирість, простоту і доброту.

Хочете знати більше? Тоді мерщій до ЧОУНБ ім. М. Івасюка ( Чернівці, вул. О. Кобилянської, 47, ІІІ поверх).