«Пісня буде поміж нас»

4kPZP-N8rSk4 березня 2019 року виповнилось 70 років від дня народження українського композитора, музиканта, поета, художника, Героя України Володимира Івасюка.

Коли ми говоримо про Володимира Івасюка, ми говоримо не тільки про українську пісню. А ще й про те, що через пісню він продемонстрував багатьом мільйонам незламну волю, сміливість висловлювання проти владної думки, міцність та непохитність національної забутої, або втраченої ідентичності та самосвідомості. Митець був потрібен для своєї нації саме тоді, у середині 70-х років, бо саме він дав  українській пісні нове дихання, нову ритмомелодику та запалив «вогонь» очищення та оновлення нації. Твори композитора співають мільйони, а «Червона рута» стала еталоном мелодизму в поєднанні із поетичністю віршів для кожного пісенного майстра на українському пісенному майдані. Його творчий доробок складається з  понад 100 пісень, 53 інструментальних творів, музики до вистав, а також значної кількості народних пісень, що їх сам збирав та записував.

5 березня з  нагоди ювілею митця працівники відділу мистецтв взяли участь у заході «Пісня буде поміж нас» в Чернівецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №2. Вихованці навчального закладу  розповідали про важливі події з життя композитора, декламували вірші-посвяти, співали пісні Володимира Івасюка  – «Червону руту», «Водограй», «Баладу про мальви».

Працівники відділу розповіли про роботу бібліотеки з популяризації творчості композитора, провели огляд літератури та познайомили з унікальними світлинами із власного архіву Левка Дутковського. На кращих зразках пісенного спадку митця продемонстрували  музичні особливості мелодики.

 

  • 4kPZP-N8rSk
  • 4ued5daFibk
  • a6Z8JyWtSrc
  • dyyId-XlG3c
  • f45YuWOzaYA
  • feOqy-O8JaU
  • TGDkI0HNdzs
4kPZP-N8rSk1 4ued5daFibk2 a6Z8JyWtSrc3 dyyId-XlG3c4 f45YuWOzaYA5 feOqy-O8JaU6 TGDkI0HNdzs7
responsive carousel by WOWSlider.com v6.1

 

 

 


Мобільне меню