За покликом серця

на головну волонтерЩороку 5 грудня відзначається День волонтера. Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку – саме такою є «офіційна» назва цього Дня, проголошеного рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.

Волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, в 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

Головною метою цього дня є визнання зусиль волонтерів та підвищення обізнаності громадськості про внесок волонтерів у розвиток суспільства.

До Міжнародного дня волонтерів відділ обслуговування користувачів підготував книжкову виставку «За покликом серця». Експозиція вміщує літературу з фондів обласної книгозбірні про волонтерський рух, історію його виникнення та статті з періодичних видань.

Інформацію про книги, публікації в наукових збірниках та періодичних виданнях за темою можна знайти, скориставшись електронним каталогом ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка за посиланням:  http://176.120.37.183/cgi-bin/irbis64r_12/cgiirbis_64.exe?C21COM=F&I21DBN=GENCAT&P21DBN=GENCAT&LNG=uk.

 

IMG_20201202_122450

 


Мобільне меню