З інформаційно-просвітницького кейсу українця-інтелектуала «Твої знання потрібні Україні»

Книжковий фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук нещодавно поповнився подарованими  Українським інститутом книги  новими знаковими виданнями з серії «Класики популяризації науки». Вони  безумовно будуть цікавими та  стануть в нагоді всім, хто хоче мати правдиве уявлення про фізику, зокрема, отримати переконливі свідчення про можливості її практичного застосування та довідатися про значення для духовного й культурного життя людини.

  1. image002 image001Перельман Я. І. Захоплююча фізика. Кн. 2 / Яків Ісидорович Перельман ; пер. з рос. В. О. Тадеєва ; за ред.. В. О. Тадеєва. – Тернопіль : Навч. книга – Богдан, 2021. – 416 с. : іл. – (Серія «Класики популяризації науки»).

Книга 1 «Захоплююча фізика» – одна з найзахопливіших книг про фізику в історії людства. Автор працював над нею понад чверть століття, постійно удосконалюючи для кожного наступного видання. Востаннє за життя автора книга вийшла 13-м виданням у 1936 р., однак відтоді не втратила своєї принадності – ні для тих, хто тільки-но починає знайомитися з фізикою, ні для читачів «зі стажем». Книга перекладена багатьма мовами світу, однак ніколи не виходила в повному обсязі, оскільки автор постійно додавав до неї нові сюжети й вилучав ті, які вважав менш актуальними. Цей український переклад є першим повним виданням, у якому зібрано все, що коли-небудь виходило під заголовком «Захоплююча фізика» Я.І. Перельмана. Він присвячується 100-літньому ювілею книги.

Книга 2 «Захоплююча фізики», як і Книга 1, містить цікаві розповіді, хитромудрі запитання, досліди, парадокси й головоломки із царини фізики. Своїм неймовірним успіхом у читача вона зобов’язана рідкісному таланту автора демонструвати фундаментальні фізичні закономірності на простих і буденних явищах та найпростіших технологічних процесах. Неабияке значення мають і численні ілюстрації з історії наукових відкриттів, а також вдало підібрані уривки з творів художньої літератури.

  1. image003Пулюй І. Непропаща сила : науково-популярні та популярно-публіцистичні твори з додатком аналітичних матеріалів з погляду сьогодення / Іван Пулюй ; упоряд., стиліс. адап., загальна редакція та коментарі В. О.  Тадеєва. – Тернопіль : Навч. книга – Богдан, 2020. – 296 с. ; іл. – (Серія «Класики популяризації науки»).

У книзі представлені дві науково-популярні і дві популярно-публіцистичні праці видатного вітчизняного вченого-фізика, винахідника, публіциста і громадського діяча Івана Пулюя (1845–1918). У першій з них, «Непропаща сила», що визначила назву всієї книги, йдеться про відкриття та всесвітні прояви фундаментального фізичного закону збереження енергії (за термінологією автора – «закону непропащої сили»), а також про благодатний вплив цього закону на моральну міць людського духу.

  1. image004Шаригін І. Ф. Геометрія для 21-го століття. Книга для допитливих учнів та вдумливих учителів / Ігор Федорович Шаригін ; пер., упоряд. І заг. ред. В. О. Тадеєва. – Тернопіль : Навч. книга – Богдан, 2019. – 352 с. : іл. – (Серія «Подвижники освіти»).

Книга відомого діяча шкільної математичної освіти, автора численних збірників оригінальних задач, підручників і посібників для учнів та вчителів, активного пропагандиста поглибленого вивчення математики та олімпіадного руху серед школярів І.Ф. Шаригіна (1937–2004). У першій частині подано добірку натхненних публіцистичних і методико-дидактичних статей автора, в яких увага читача привертається до особливої та нічим не замінної ролі геометрії в загальнокультурному, творчо-інтелектуальному та емоційно-естетичному розвитку людини.

Книга для всіх, хто активно причетний до шкільної математики, тобто, як і написано у підзаголовку, – допитливих учнів та вдумливих учителів. Буде корисною для студентів педагогічних вишів фізико-математичного профілю, котрі вбачають у своїй майбутній професії високе покликання.

Хочете знати більше? Тоді Вам до нашої книгозбірні за адресою:  м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).


Мобільне меню