Ювілейна виставка-присвята «Іван Мазепа: образ на тлі історії»

IMG_20190318_151153Державний діяч і політик найвищого ґатунку, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет, у творах якого найсильнішими були патріотичні мотиви, уболівання за долю України… Все це про Івана Мазепу. Різноманітна природна обдарованість поєднувалася в ньому з високою освіченістю.

Гетьман Іван Мазепа намагався зробити з України європейську державу, підняти й зміцнити значення й престиж гетьманської влади, яка за десятиріччя руїни зазнала страшної девальвації.

Гетьманування Мазепи позитивно позначилося на економічному розвитку України. Збільшувалася кількість населення, освоювалися запустілі та раніше не оброблювані землі, зростали вже існуючі та засновувалися нові населені пункти, розвивалися ремесла, промисли й торгівля.

Вже за життя Івана Мазепу супроводжувало багато легенд щодо окремих яскравих сторінок його біографії, кількість яких після його смерті збільшувалася і вони ставали справжніми міфами або ж набували гіперболізованого звучання. Бурхлива життєдіяльність Івана Мазепи й до цього часу оповита рядом таємниць та загадкових подій, які ще чекають на своє розкриття.

З нагоди 380-річчя від дня народження видатного гетьмана відділ обслуговування користувачів підготував ювілейну виставку-присвяту «Іван Мазепа: образ на тлі історії». В експозиції представлені історичні документи, спогади, наукові розвідки, художні твори,  статті з періодичних видань та довідкова література.

Всі охочі матимуть змогу ознайомитись з виставкою в читальному залі впродовж березня.

 

IMG_20190318_151153

 

 


Мобільне меню