Народна мудрість говорить: життя прожити не поле перейти. Зазвичай молоді люди в силу невеликого життєвого досвіду не можуть осягнути, відчути і оцінити очевидність прописних істин. Безтурботний юнацький максималізм дозволяє впевнено дивитися перед собою, пропонує легкість у вчинках та оцінках, дозволяє будувати грандіозні плани. Однак у його запалі часто втрачається почуття міри, тактовності, виваженості. І лише непрості життєві ситуації, на прикладі яких вчишся, у поєднанні із віком дозволяють зрозуміти, що життя – це далеко не поле. Декому щастить більше, оскільки вони мають перед собою приклад непростого, але надзвичайно багатого на події життєвого шляху, яким пройшла старша і набагато мудріша, заслужено шанована людина. Саме таким для буковинців є Ігор Григорович Буркут.
Народився Ігор Григорович в козачому кубанському краї ̶ селі Дудукалівка Ростовської області. Його предки переселилися на Північний Кавказ з Гуцульщини, з села Буркут (це село знаходиться в сучасній Івано-Франківській області). Дід Ігоря Григоровича — Олексій, при оформленні документів взяв собі за прізвище назву свого села. Згодом родина Буркутів переїхала до міста Чорткова Тернопільської області, де пройшло дитинство і юність вченого. Він закінчив історичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де згодом викладав. Історичними науками Ігор Григорович захоплювався ще з дитинства: «Мій батько мав декілька спеціальностей: штурман флоту, офіцер піхоти, крім того, закінчив історико-географічний факультет Ростовського учительського інституту та історичний факультет у Львові. Він був природженим істориком. Мабуть, саме він мені і прищепив любов до історії. Я постійно спілкувався з його друзями-істориками, географами, філологами… Вони завжди мене «тикали носом»: дивись, тут сталося те і те, тут було то і то, а тут підписано договір між Річчю Посполитою й Османською імперією тощо. Крім того у нас вдома була велика бібліотека, з якою я вже змалку почав знайомитися. Але крім тієї бібліотеки на горищі нашого будинку був схований ящичок. У ньому зберігалася заборонена література – Грушевський, Костомаров, німецькі книжки… І все це я з великим задоволенням перечитував».
Сфера наукових інтересів Ігоря Буркута надзвичайно широка: етнополітологія, конфліктологія, теорія і практика політичної комунікації, сучасні політичні технології. Впродовж багатьох років, окрім написання і публікації окремих різнопланових книг одноосібно і в співавторстві, крім публікації сотень статей в газетах і журналах, Ігор Буркут регулярно виступав на різних каналах радіо і телебачення (місцевого, республіканського, Бі-Бі-Сі, «Свобода» та інших). Особливо цінна та частина творчого доробку Ігоря Буркута, яка охоплює його буковинознавчі розвідки. Вони торкаються дискусійних питань формування краю, його етнонаціональної специфіки, діяльності владних інституцій, внеску провідних діячів в українську та загальноєвропейську культуру.
Діяльність Ігоря Григоровича Буркута як науковця та публіциста, непересічного педагога та лектора, отримала громадське визнання і відзначена нагородами. Його внесок у військово-патріотичну роботу Чернівецької організації Спілки офіцерів України у середині 90-х років високо оцінено й було вручено почесну нагороду цієї громадської організації – медаль «За заслуги». А у 2006 році Спілка офіцерів України за багаторічну й плідну участь Ігоря Григоровича у військово-патріотичному вихованні молодого покоління нагородила його Хрестом Заслуги. Наступного року громадська організація Медіа-клуб «Незалежний сектор» на основі експертного опитування журналістів присудила йому звання «Лицар слова – 2007» – за професійне висвітлення громадських проблем і внесок у захист свободи слова. 2010 року за книгу «Русинство: минуле і сучасність» науковцеві було вручено відзнаку Чернівецького голови облдержадміністрації «За заслуги». За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю 2011 року Ігоря Буркута нагороджено відзнакою Президента України – ювілейною медаллю “20 років незалежності України”. За заслуги перед територіальною громадою міста 2015 року міський голова вручив науковцю медаль “На славу Чернівців”.
З нагоди святкування 70-річчя від дня народження Ігоря Буркута, який відзначатиметься 24 березня, відділ обслуговування користувачів підготував ювілейну виставку-присвяту «Історія, міфи, реальність – життєве захоплення». В експозиції представлені праці вченого, публікації в періодичних виданнях, передмови Ігоря Григоровича до видань інших авторів, а також бібліографічні покажчики та довідкова література. Виставка зможе зацікавити істориків, політологів, краєзнавців, студентів і тих, хто цікавиться питаннями з історії, політтехнології тощо. До перегляду запропоновано тільки невеличку частину дописів Ігоря Григоровича, але в книгозбірні є можливість більш детального ознайомлення з творчим доробком ювіляра. Публікації Ігоря Буркута допоможуть краще зрозуміти політичні настрої, суспільні процеси і думки сьогодення.