Ювілейна виставка-персоналія «Павло Скоропадський: історичний портрет на тлі епохи»

skoropadskyДраматична історія України ХХ століття дала змогу проявити себе когорті вождів, які назавжди, за будь-яких обставин, є орієнтиром для української нації. Гетьман Павло Скоропадський був одним з цих вождів.  Його можна назвати однією з найбільш суперечливих постатей в історії України – досі не стихають дискусії щодо оцінок його як політичного й державного діяча.

Майбутній гетьман народився 15 травня 1873 року в аристократичній українській родині. Походив із козацько-старшинського роду Скоропадських. Офіцер армії Російської імперії. Учасник російсько-японської, Першої світової воєн.

Павло Петрович Скоропадський – останній гетьман України (29 квітня — 14 грудня 1918), талановитий воєначальник і палкий патріот України, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни провести фундаментальні державні реформи в Україні, змінивши на чолі країни “романтиків” Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським, зайнявшись державним будівництвом молодої Української держави. Він зумів зробити з України сильну, самодостатню державу, на яку вимушені були зважати сусіди як на Заході, так і на Сході. Нащадок гетьманського роду, шанувальник козацької слави, зміг відродити національні традиції, створивши моду на все українське.

Україна досягла певних успіхів і у галузі науки, освіти та культури. Універсалами Скоропадського були створені Українська Академія Наук, українські університети — в Києві та Кам’янці-Подільському, 150 українських гімназій. Також вийшло друком кілька мільйонів примірників українських підручників; засновано широку мережу загальнокультурних закладів та установ.

До 145-річчя від дня народження українського державного та політичного діяча, воєначальника, гетьмана України в історичній студії «Відродження нації» при читальному залі можна ознайомитись з ювілейною виставкою-персоналією «Павло Скоропадський: історичний портрет на тлі епохи». На виставці, яка експонуватиметься впродовж 10 днів, всі охочі можуть ознайомитись з життєписом Великого українця, спогадами самого
П. Скоропадського, з історичними документами, науковими розвідками політологів, правознавців, істориків, публікаціями та статтями з періодичних видань.

 

skoropadsky

 

 


Мобільне меню