Ювілейна виставка «Леонід Кучма. Портрет на тлі епохи»

IMG_20180808_132316

9 серпня другому Президентові України Леоніду Кучмі виповнюється 80 років.

Народився Леонід Данилович 9 серпня 1938 року в селі Чайкине Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Батько – Данило Прокопович Кучма, учасник Другої cвітової війни, загинув під час війни і вважався зниклим без вісті. Мати — Параска Трохимівна Кучма, працювала в колгоспі й щосили тягнула трьох дітей. Тільки через довгі роки, вже коли Кучма став Президентом, місце поховання його батька встановили новгородські пошуковики.

Вищу освіту здобув у Дніпропетровському державному університеті, де закінчив фізико-технічний факультет за спеціальністю інженер-механік у галузі ракетної техніки. Високу посаду зайняв уже в 28 років. Талановитого інженера-механіка призначили технічним керівником випробувань на космодромі Байконур.

У політику Леонід Кучма прийшов в 1990 році. Тоді став народним депутатом СРСР, а пізніше – Верховної Ради вже незалежної України. У 1992-1993 роках очолював Кабінет Міністрів. У 1994 році його обрали Президентом країни.

Саме Кучма провів важливі реформи, зокрема ввів нову національну валюту (гривню) і сприяв прийняттю нової Конституції країни. Санкціонував створення Конституційного суду і жодного разу не розпускав парламент.

Він залишається єдиним главою держави, якого обрали на другий термін. У 1999 році Кучма вдруге очолив Україну. Після відходу з великої політики Леонід Кучма займається благодійністю і очолює створену ним організацію – Президентський фонд Леоніда Кучми “Україна”.

Перу екс-президента належить 6 публіцистичних книг, у тому числі “Україна – не Росія”, “Зламане десятиліття”, “Своїм шляхом. Роздуми про економічні реформи в Україні”.

У читальному залі всі охочі впродовж 10 днів матимуть можливість ознайомитись з ювілейною виставкою «Леонід Кучма. Портрет на тлі епохи». На ній представлені біографічні видання, які висвітлюють шлях становлення майбутнього президента, а також тексти офіційних послань та звернень, авторські видання Л. Д. Кучми, які висвітлюють його діяльність як в Україні, так і на міжнародній арені.