Їх подвигу не буде забуття

DSC_000126 серпня у книгозбірні відбувся День пам’яті «Їх подвигу не буде забуття». Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами, сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, став сонях.

Надзвичайно важливо згадувати та гідно вшановувати подвиг захисників, які віддали найцінніше у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – своє життя. Вони стояли насмерть за кожного з нас – за те, щоб майбутнє покоління мало гідне майбутнє у незалежній країні, а всі ми могли розвивати громадянське суспільство та робити Україну кращою.

До участі у заході були запрошені: учасники АТО Владислав Піцул та Сергій Николайчук; волонтер, військовий капелан отець Василь Гасинець; завідувач кафедри політології та державного управління факультету історії політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Заслужений працівник освіти України, професор Анатолій Круглашов та завідувач кафедри  міжнародної інформації  факультету історії політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, доктор історичних наук, професор Володимир Фісанов.

Владислав Піцул разом із своїм старшим братом Віктором були мобілізовані під час першої хвилі мобілізації у 2014 році. Влад пригадує: «8 березня прийшли дві повістки, на мене і на брата. Це був перший раз, коли ми з’явилися в військовий комісаріат, в військову частину, де нам повідомили, що в будь-який момент, коли потрібні будемо державі, повинні виконати обов’язок перед державою, здійснити захист наших інтересів, кордонів, нашого населення. Ми з братом потрапили в різні роти прямо на розподіленні, але залишились в одній частині». Віктор потрапив у мобільну роту тоді, а Владислав – у роту спецпризначення. Металіст, Луганський аеропорт, Щастя — влітку 2014-го там було чи не найгарячіше. Влітку 2014-го там були брати Піцули. А вже 17 червня у бойовому зіткненні з терористами, які підбили бронетранспортер із засідки з гранатомету, загинули 9 десантників, серед них і старший солдат Віктор Піцул. Похорон Віктора відбувся 22 червня 2014 року. В його День народження. Йому мало б виповнитись 24 роки.

Своїми думками з приводу подій, що відбуваються на Сході України, поділився Анатолій Круглашов: «Я думаю, що період з 2014 року – найскладніший в новітній історії, відтоді коли відбулась українська незалежна держава і після завершення ІІ Світової війни, визвольних змагань, придушення повстань на західноукраїнських землях». Також професор згадував епізоди осіні 2013 року, початку Революції Гідності, які на його думку не є такими однозначними та простими.

Він не тримає зброю в руках, його зброя – слово Боже. Він рятує людські душі та серця. Його головне кредо – творити якомога більше добрих справ. Він волонтер, який від початку бойових дій постачає українським військовим продукти, одяг та обладнання. Він неодноразово потрапляв під обстріли. Військовий капелан отець Василь Гасинець (Чернівецька єпархія УГКЦ): «Не зустрічав на фронті людей, які б зневірились. Навпаки, є дуже багато людей, які хочуть вірити. Вони хотять бути в контакті з Богом». «Любов до мами не вимірюється ніякими коштами. А для мене Україна такою є – рідною мамою. Тому  я вважаю, що не можна змучитись боротися за Батьківщину. Ніколи!», – підсумовує отець Василь.

На чітке переконання доктора історичних наук Володимира Фісанова тільки політико-дипломатичний шлях вирішення конфлікту на Сході України призведене до його закінчення.

Про те, як добровольцем пішов на фронт, та своїми спогадами про перебування у зоні бойових дій поділився учасник АТО, голова Громадської ради при Чернівецькій обласній державній адміністрації, голова Чернівецького громадського об’єднання «Майдан» та активіст ГО «Земляцтво буковинців у Києві» Сергій Николайчук. Також він розповів про свою нинішню діяльність на посту голови Громадської ради та плани, які планує реалізувати на цій посаді.

Ми схиляємо голови у вдячності перед тими, хто тримав небо над нашими містами, даючи нам можливість у цей час вчитися, працювати, розвивати соціальні ініціативи та відстоювали демократію й права людини тут, у тилу.

  • DSC_0014
  • DSC_0001
  • DSC_0005
  • DSC_0003
  • DSC_0010
  • DSC_0016
DSC_00141 DSC_00012 DSC_00053 DSC_00034 DSC_00105 DSC_00166
carousel jquery by WOWSlider.com v6.1

 


Мобільне меню