Український інститут книги вже вдруге організовує Національний тиждень читання поезії, що цього року триває з 17 по 23 березня.
Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
В межах Національного тижня читання поезії – 2025 19 березня у відділі обслуговування користувачів відбулась поетична зустріч із Мариною Провоторовою. Пані Марина – членкиня Національної спілки письменників України, керівниця ГО «Спільнота митців «Арт Гвард і Я», журналістка та волонтерка.
Письменниця родом із міста Сєвєродонецька. Її перші літературні спроби сягають дитинства. Зі шкільних років Марина друкувалась у щорічних збірках дитячої літературної студії, згодом – у місцевій пресі. З Луганщини Марині довелось поїхати в перший день повномасштабного вторгнення росії, коли оголосили про евакуацію. Наразі мешкає вона в Чернівцях.
Під час зустрічі, на якій були присутні студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (викладач – кандидат історичних наук М. В. Глібіщук), окрім читання власної поезії, Марина Провоторова презентувала книги, що були видані за останні роки: «Чесно-пречесно!» –оповідання для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку (2020 р.); «Severodonetsk: ласкаво просимо!» – краєзнавче видання, яке знайомить з об’єктами культурної спадщини міста Сєвєродонецька (2021 р.); «Луганщина для юних мандрівників» – краєзнавче видання для дітей, що запрошує здійснити віртуальну подорож мальовничою Луганщиною, розповідає юним мандрівникам про найбільш цікаві і значущі об’єкти культурної спадщини східного краю (2021 р.); «Знайомся: ЦИФРИ!» – вірші та матеріал, спрямований на формування елементарних математичних уявлень, для дітей 3-6 років (2024 р.). Особливо гостя закцентувала увагу присутніх на двомовній українсько-французькій поетичній антології «In principio erat Verbum», яка є у каталозі від Українського інституту книги. До цієї збірки увійшов вірш Марина Провоторової «Я хочу додому».
Під час заходу студенти ставили запитання про життя та творчий шлях поетки.