Виставка-спомин «Минуле живе, поки ми пам’ятаємо»

mynzh22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Цього дня 1941 року розпочалася німецько-радянська війна 1941–1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни, бої якої стали наймасштабнішими у воєнній історії ХХ століття. Протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців, 35 з них ­­ – активні бойові дії. На українських землях було проведено 29 з 76 стратегічних наступальних операцій.

За роки війни Україна зазнала великих втрат: загинуло від 8 до 10 млн людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратило притулок. Понад 700 міст та селищ, майже 30 тисяч сіл було перетворено в руїни.

У цей день українці вшановують пам’ять тих, чиє життя було зруйновано і покалічено в страшні роки війни. З цієї нагоди відділ абонемента пропонує книжкову виставку-спомин «Минуле живе, поки ми пам’ятаємо». До уваги користувачів представлені історичні матеріали та художні твори українських і зарубіжних письменників.

Всі охочі зможуть ознайомитися з матеріалами виставки до 30 червня.

mynzh

 


Мобільне меню