9 лютого минає 100 років з дня підписання Брестського (Берестейського) мирного договору.
Брестський мирний договір був укладений між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з другого, а підписаний 9 лютого 1918 року у Бресті (Бересті, Брест-Литовську). Він став першим мирним договором у Першій світовій війні 1914-1918 років.
Договір врятував Україну від поглинення радянською Росією. Неспроможність Української Центральної Ради виконувати в повному обсязі господарські статті договору призвели до наростання суперечностей між УЦР і австро-німецьким командуванням в Україні, відтак до падіння демократичної УНР і появи гетьманського уряду П. Скоропадського.
Брестський договір був великим успіхом молодої української дипломатії. Він поклав початок міжнародно-правовому визнанню України як незалежної держави.
З нагоди 100-річчя з дня підписання Брестського мирного договору у відділі обслуговування користувачів в рамках історичної студії «Відродження нації» розгорнуто виставку-роздум «Берестейський мир: тріумф чи трагедія?». На виставці представлені історичні джерела, наукові розвідки, монографії істориків, статті з наукових вісників, періодичних видань, а також довідкова література.
Запрошуємо до ознайомлення усіх зацікавлених.