У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Україна підтримала цей документ у 2012 році.
Складовою масового знищення населення України стало цілеспрямоване винищення євреїв, циган і психічно хворих людей. З початком окупації Західної та Правобережної України нацисти створили у великих містах близько 50 гетто, до яких силоміць зганяли всіх євреїв. Це були огороджені колючим дротом міські квартали, де вони жили в нелюдських умовах. Ізолювавши євреїв, гітлерівці або розстрілювали їх окремими групами за межами гетто, або відправляли в концтабори, побудовані в Німеччині й Польщі.
Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйона євреїв було вбито, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Ті, хто залишилися живими в Україні, врятувалися, насамперед, завдяки місцевим жителям-неєвреям. Незважаючи на смертельну небезпеку, вони мали мужність здійснити моральний подвиг. Цих людей назвали «праведниками світу».
З метою вшанування Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відділі обслуговування користувачів представлена виставка-реквієм «Голокост. Невідомі сторінки історії». Всі охочі можуть ознайомитися із виданнями Українського центру вивчення історії Голокосту, свідченнями та спогадами очевидців, фактичними матеріалами та документами, історичними розвідками, а також художніми творами з даної тематики.