Виставка-реквієм «Голокост. Невідомі сторінки історії» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту)

holokostУ 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Україна підтримала цей документ у 2012 році.

Складовою масового знищення населення України стало цілеспрямоване винищення євреїв, циган і психічно хворих людей. З початком окупації Західної та Правобережної України нацисти створили у великих містах близько 50 гетто, до яких силоміць зганяли всіх євреїв. Це були огороджені колючим дротом міські квартали, де вони жили в нелюдських умовах. Ізолювавши євреїв, гітлерівці або розстрілювали їх окремими групами за межами гетто, або відправляли в концтабори, побудовані в Німеччині й Польщі.

Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйона євреїв було вбито, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Ті, хто залишилися живими в Україні, врятувалися, насамперед, завдяки місцевим жителям-неєвреям. Незважаючи на смертельну небезпеку, вони мали мужність здійснити моральний подвиг. Цих людей назвали «праведниками світу».

З метою вшанування Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відділі обслуговування користувачів представлена виставка-реквієм «Голокост. Невідомі сторінки історії».  Всі охочі можуть ознайомитися із виданнями  Українського центру вивчення історії Голокосту, свідченнями та спогадами очевидців, фактичними матеріалами та документами, історичними розвідками, а також художніми творами з даної тематики.

 

holokost

 

 


Мобільне меню