Виставка «Поетичне Слово Буковини» (до Всесвітнього дня поезії)

Виставкою «Поетичне Слово Буковини», приуроченою Всесвітньому дню поезії, відділ краєзнавства запрошує глибше пізнати розмаїтий поетичний світ краю. Книги талановитих поетів, починаючи від корифеїв до молодих початківців, представлені на експозиції. За творами Юрія Федьковича, Івана Бажанського, Івана Синюка, Остапа Вільшини, Параски Амбросій ми поринаємо до особливостей епохи, яку вже знаємо лише з книжок.  Цікавий  діалог з навколишнім світом ведуть і сучасні автори, члени Спілки письменників України, нині сущі і ті, хто залишив нам свої твори у спадок, визнані майстри слова Михайло Ткач, Тамара Севернюк, Віталій Колодій, Володимир Вознюк, Віталій Демченко, Василь Васкан, Микола Гошко, Василь Лелек, Петро Палій, Микола Рачук та ін. Ті, з ким зустрічаємося на літературних зустрічах, і хто зайняв потужну нішу в лавах письменників Буковини – Інна Гончар, Наталія Григорчук-Войтко, Олена Логінова, Леонтина Топало, Інна Руснак.

Важливою є частина експозиції, що включає багатонаціональну поезію краю, збірки німецькомовних поетів: Рози Ауслендер, Пауля Целана, Альфреда Гонга, Зельми Мейєбаум-Айзінгер; румуномовних поетів: Мірчі Лютика,  Василя Бику, Аркадія  Опаїця, Іліє Зегрі, Васілє Терицану та інших.

Цікаво прослідкувати шлях у поезію знаних сьогодні поетів, що ввійшли у літературу, як переможці літературної премії імені Вадима Коваля: Інга Кейван, Юлія Косівчук, Богдан Ільницький.

Окремим блоком зібрані видання поетичних творів молодих християнських поетів. Сучасні молоді поети, чий голос сьогодні потужно  звучить, – Іванна Стеф’юк, Сергій Скальд,  Марина Горбатюк, Олег Осташек. Їх твори представлені окремими  збірками та у літературних альманахах.

Доречним буде знайомство і з книгами поетів – учасників  клубу «Дебют-Читання»: Валентини Мацерук, Ольги Васкан, Раїси Рязанової, Сергія Воронцова, Лілії Бойчук, Наталії Куконіної.

На жаль, ми вже не побачимо нових напрацювань багатьох сучасних поетів. Нам залишився їх доробок у попередньо надрукованих виданнях. То ж долучаймося до вивчення їх творчості.

У фонді відділу є ще немало поетичних збірок авторів з інших населених пунктів Буковини. То ж виставка буде змінною, щоб познайомити шанувальників поетичного слова з усіма авторами.


Мобільне меню