«З очима і серцем, зверненими на Київ, українська Буковина творила власну історію, тільки нероздільну цілість історії цілої України», – так писав Денис Квітковський, історик, громадський діяч, публіцист, педагог, видавець.
Відділ краєзнавства пропонує до ознайомлення виставку про життєвий і творчий шлях буковинця.
Народився 22 травня 1909 р. в селі Горішні Шерівці, на Заставнівщині. Закінчив Чернівецький ліцей № 4 (тепер гімназія № 5), навчався на правничому факультеті Чернівецького університету, після чого працював адвокатом. На Буковині заснував крайову ОУН і журнал «Самостійна думка» (1934–1937), був редактором альманаху «Самостійність». В 1940 р. емігрував до Бухареста, потім – до Берліна. За політичну діяльність був переслідуваний властями Румунії та Німеччини, сидів у тюрмах. У 1949 р. Д. Квітковський переселився до м. Детройта (США). Там активно включився в громадсько-політичне життя української діаспори. У 1977 р. обраний головою Проводу українських націоналістів.
Основні праці: брошури «Боротьба за свободу», «Репресії в Україні у світлі міжнародної конвенції про злочини геноциду», статті «Тарас Шевченко», «Вклад Буковини у визвольну боротьбу України» та ін.
Помер 15 березня 1979 р., похований на українському цвинтарі.
Проживаючи далеко від батьківщини, тримав міцні зв’язки з буковинцями всього світу. Фундаментальне видання «Буковина – її минуле і сучасне» (1956), одним з авторів якого є Д. Квітковський, підготовлене до друку разом із істориком Аркадієм Жуковським і філологом Теофілом Бриндзаном за межами України, й досі залишається однією з кращих і найоб’єктивніших праць. В Україні до початку незалежності у вільному доступі книжки не було. Перевидання 2019 р. містить перевірені факти, достовірні джерела, правдиву інформацію про наш край.
Краянин, який жив Буковиною і творив для Буковини, і сьогодні вартий гідного слова пошани.