Виставка-персоналія «Пісень живих цілюще джерело»

1522939613991_809 квітня виповнюється 75 років від дня народження композитора, засновника біг-біт групи «Смерічка»,  народного артиста України Левка Тарасовича Дутківського.

Левко Дутківський – лауреат фестивалів «Пісенний вернісаж»,  переможець фестивалю «Шлягери ХХ століття», засновник Всеукраїнського фестивалю естрадної пісні ім. Назарія Яремчука.

Одержимий роботою, він робить безцінний внесок у збереження традицій української національної культури, розвиток  української естрадної пісні, виховання плеяди молодих співаків та загальний розвиток мистецьких смаків естрадних виконавців.

Своєрідний музичний стиль і манера виконання ансамблю «Смерічка»,  свого часу, полонили  новаторським звучанням. Саме це привернуло увагу молодого Володимира Івасюка, його перші твори «Червона рута» та «Водограй» прозвучали у виконанні солістів «Смерічки»: Назарія Яремчука, Василя Зінкевича та Марії Ісак. Мистецька подія зробила  відомими ці музичні композиції в усьому світі.

Із «Смерічкою» Левко Тарасович гастролював майже по всіх регіонах тодішнього СРСР та за його межами, написав понад 100 музичних творів, які стали надбанням українського естрадного мистецтва. Ці пісні до сьогодні входять до репертуару сучасних відомих співаків та колективів.

До ювілею відомого композитора відділ мистецтв підготував розгорнуту книжково-ілюстративну виставку-персоналію «Пісень живих цілюще джерело». На експозиції представлені друковані матеріали про життєвий та творчий шлях митця,  унікальні світлини  та рукописи  музичних творів із власного архіву Левка Тарасовича, вінілові платівки, на яких записані голоси Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Софії Ротару та ін.

Виставка буде діяти впродовж двох тижнів. Запрошуємо поціновувачів до ознайомлення.

 

1522939613991_80

 

 


Мобільне меню