19 травня, у Всесвітній день вишиванки, відділ документів з економічних, технічних та природничих наук в межах днів партнерства для внутрішньо переміщених осіб та вихованців одного з Чернівецьких ліцеїв організував презентацію «Вишиванка Перемоги».
Цьогоріч в умовах російсько-української війни надзвичайно важливим є для нас, українців, зберігати свою ідентичність, зберігати вишиваний код своєї нації. Особливу увагу українці приділяли вишиванкам, які завжди носили як символи захисту, краси, життєвої енергії та міцного здоров’я. В Україні вишита сорочка також символізує і родинну пам’ять, і вірність, і любов у сім’ї. В їх орнаментах закодовано щастя, долю, життя та волю до перемоги.
Наші бабусі й прабабусі під час і після великих скрут, в тому числі і воєн, вишивали сорочки-вишиванки – це працювало і як захист, і як «зашивання ран». Потім цей «магічний» одяг передавався з покоління в покоління. І сьогодні, вишивані під час російсько-української війни сорочки, особливо ті, котрі намолені, можуть стати своєрідними «вишиванками Перемоги, вишиванками Нескорених, вишиванками Непереможних». І вони будуть цінніші, ніж будь-коли, бо відтворюють своє життя, свої почуття, свої емоції та мрії.
У презентаційному заході взяли участь солісти Чернівецької обласної філармонії ім. Дмитра Гнатюка: заслужена артистка України Олена Урсуляк, лавреат обласної премії ім. Назарія Яремчука Ігор Раца, концертмейстерка Світлана Дейбук. У їх виконанні прозвучав Гімн України та декілька українських музичних творів.
Для учасників заходу була презентована вишивана колекція покрівців та ляльок у вишиванках, створена відомою журналісткою, знаною вишивальницею, лавреаткою обласної мистецької премії ім. Георгія Гараса Оленою Чайкою. Також учасники ознайомилися з тематичною книжковою викладкою. Детальніше про буковинський народний вишиваний одяг можна дізнатися, скориставшись книгами, альбомами і журналами, що зберігаються у бібліотечних фондах обласної книгозбірні. Зразки буковинських орнаментів кожен охочий має можливість побачити і взяти для себе на добру згадку про наш край, щоб у майбутньому, повернувшись до рідної домівки, вибрати «свій орнамент» та втілити у своїй вишиванці.
А ще присутні оглянули буковинський автентичний вишитий жіночий костюм з приватної колекції, що має високу мистецьку та естетичну цінність, демонструє культурні та вишивані традиції нашого краю.