Вишиванка – берегиня української нації

14 травня, напередодні Всесвітнього дня вишиванки, у відділі документів економічних, технічних та природничих наук відбулася презентація книжково-ілюстративної викладки «Вишиванка – берегиня української нації» та респект-зустріч із Оленою Чайкою – відомою буковинською вишивальницею, журналісткою, лавреаткою обласної премії імені Георгія  Гараса.

На  презентації були присутні: Іванійчук С. М., заступниця директора з виховної роботи, завідувачка бібліотекою Ярчук О. А., здобувачі освіти – майбутні кухарі/кулінари Чернівецького професійно-технічного училища № 8, також шанувальники вишиваного мистецтва.

На викладці було презентовано більше шістдесяти тематичних джерел з фондів книгозбірні. Присутніх надзвичайно зацікавили різноманітні видання, зокрема: альбоми взорів відомих буковинських вишивальників, науково-популярні видання з історії української вишивки, техніки та символіки вишивання, популярні тематичні періодичні видання: «Майстерня вишивки», «Українська вишивка», «Сучасний вишитий одяг». Презентантка – Сендульська Тамара, завідувачка відділу.

З великою цікавістю гості заходу слухали Чайку Олену, нашу творчу партнерку, багаторічну учасницю різноманітних культурних проєктів, яка завжди легко і невимушено спілкується з аудиторією, розповідаючи про своє захоплення вишивкою та традиції вишивання в її родині. Цього разу вона представила свої вибрані вишивані твори, більшість яких створена за мотивами узорів Георгія Гараса, що відзначені переможними дипломами. Вишиванки, рушники, покрівці, ясики, ляльки у стилізованому українському вбранні – всі вони милують око своєю вишуканістю і майстерною досконалістю. А ще, ознайомила молодь із книгою про свій творчий та життєвий шлях «Буковинська рапсодія», яка нещодавно була презентована в обласній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка.

Бібліотекарка відділу Катюха Марія провела тематичну вікторину «Вишиванка – невмирущий оберіг». Найбільш активна молодь була відзначена заохочувальними призами.

Завершилася презентація спільними фото учасників, позитивними емоціями та побажаннями зустрітися знову.

Світлини: Безпальченко Віктор, головний бібліотекар ВІТЕР.

  • DSC_0003
  • DSC_0004
  • DSC_0006
  • DSC_0008
  • DSC_0013
  • DSC_0015
DSC_00031 DSC_00042 DSC_00063 DSC_00084 DSC_00135 DSC_00156
bootstrap slider by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню