«Вишивана Перемога України – 2024»

14 травня, напередодні Всесвітнього дня вишиванки, у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбудеться зустріч із Оленою Чайкою – знаною буковинською вишивальницею, журналісткою, лавреаткою обласної премії імені Георгія  Гараса, та  презентація книжково-ілюстративної викладки «Вишиванка – берегиня української нації».

В усі буремні часи вишиванка була захистом, оберегом, сакральним скарбом нашого народу. І сьогодні, переживаючи особливий період історичного розвитку, сотні років фізичного і духовного нищення українського люду, українського духу, зруйнованих традицій, надзвичайно важливим є повернення і збереження нашої національної самобутності. Не дивлячись ні на що, сьогодні пробуджується в наших душах генетична пам’ять, відбувається перегляд старих стереотипів. Всупереч знищенню, українська нація черпає оптимізм, силу духу, віру у своє щасливе майбутнє, у  справедливий  мир і неодмінну Перемогу.

У межах заходу на учасників чекає цікавий екскурс у вишивальні традиції українського народу і, зокрема, буковинців. Огляд книжково-ілюстративної викладки допоможе більше дізнатися про різновиди вишиваних узорів, які здавна використовують мешканці різних регіонів України: квіткові  та геометричні орнаменти, їх символіку та значення, техніки вишивання тощо.

Окрім вишитих сорочок, їх сакрального значення для кожного українця, учасники зустрічі ознайомляться із вишитими предметами домашнього декору. Зокрема, картинами, рушниками, покрівцями, серветками, скатертинами, хустинами, фартухами – це те вишиття, що неодмінно було вжитку і  створювалося за родинними уподобаннями та смаками.  Воно відігравало важливу роль у святах і обрядах, демонструючи гостинність та шляхетність господарів.

А ще, на учасників чекає тематична вікторина і приємні бонуси. Запрошуємо всіх, хто закоханий у вишивальні традиції українського народу, українську вишиванку, бажає глибше пізнати історію та сьогодення нетлінних вишиваних скарбів української нації.

Початок о 13.00.

Чекаємо Вас за адресою: м. Чернівці: вул. О. Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).


Мобільне меню