“Вимір долі через літературу” (до 90-річчя від дня народження Івана Дзюби)

IMG_20210722_140812…насамперед у літературі мене приваблюють серйозні, глибокі речі, які спонукають над чимось замислитися.

                                                                                                  І. Дзюба

Відділ абонемента пропонує до ознайомлення виставку-портрет  «ВИМІР ДОЛІ ЧЕРЕЗ ЛІТЕРАТУРУ» – до 90-річчя від дня народження Івана Дзюби, українського літературознавця, дисидента та громадсько-політичного діяча,  яскравого представника шістдесятництва.

До вашої уваги щедрий,  творчий доробок відомого письменника. В колі його інтересів – М.Вінграновський, Л.Костенко, Є.Маланюк, Д.Павличко, Ф.Роговий, І.Світличний, В.Симоненко, М.Хвильовий та інші визначні представники української літератури. «Мова для Дзюби – основний атрибут нації», – за словами Марка Павлишина. І це є прямим доказом його діяльності – літературознавчої, громадянсько-політичної. Його статті  з питань естетики й культурології, історії українського кіно знаходять свого читача. Досить цікавою є публіцистика І.Дзюби, яка присвячена проблемам розвитку й захисту мови, національного самоусвідомлення  українців. Щоденникові записи, спогади – своєрідний літопис видатного українського письменника та постатей людей, із якими автор йшов по життю.   Виставка розрахована на широке коло філологів, вчителів, студентів, всіх, хто цікавиться  українською літературою.

Більше на блозі –Книжковий простір


Comments are closed.