20 жовтня, в річницю смерті відомого українського ентомолога, паразитолога, ендокринолога, фізіолога Якова Кіршенблата, у відділі медичної літератури Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка організували вечір пам’яті.
Зі вступним словом до присутніх звернулася директорка установи Наталія Філяк, котра подякувала синові Володимирові за подаровану приватну колекцію видань Якова Кіршенблата.
У межах заходу завідувачка редакційно-видавничого відділу Іванна Рудько презентувала біобібліографічний покажчик «Яків Кіршенблат», підготовлений фахівцями відділу до 110-річчя від дня його народження. Авторка-укладачка розкрила структуру даного видання, при підготовці якого було використано наукову, довідкову літературу, бібліографічні покажчики та періодичні видання з фондів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка, бібліотеки Буковинського державного медичного університету та матеріали всесвітньої мережі Інтернет.
Переднє слово «Кіршенблат Яків Давидович – знаний ендокринолог, видатний зоолог і педагог» написали Оксана Андрієць, в.о. ректора Буковинського державного медичного університету, професорки, та Світлана Ткачук, завідувачка кафедри фізіології ім. Я. Д. Кіршенблата. Світлана Сергіївна розповіла про кафедру фізіології, яка носить ім’я Якова Кіршенблата, про вагомий внесок вченого у розвиток науки, а також поділилася теплими спогадами про викладача.
Наукову спадщину професора Я. Д. Кіршенблата охарактеризував у передмові науковець, доктор медичних наук, професор Василь Пішак.
Окремо у виданні подаються спогади сина Володимира за назвою «Для мене взірцем був і є батько». Володимир Якович, який був присутній на заході, пригадав, що незважаючи на розголос у світі, тато завжди залишався м’якою, інтелігентною людиною і безсрібником. І жив тільки наукою.
З приємністю і щирістю видатного вченого згадувала і Ніна Іванівна Зорій, проректорка з науково-педагогічної роботи та виховання Буковинського державного медичного університету.
Зворушливими студентськими спогадами про Якова Кіршенблата як викладача поділилася педіатр з Києва Валентина Володимирівна Корнєва.
На завершення заходу завідувачка відділу каталогізування Раїса Повержук у вигляді презентації представила подаровану приватну бібліотеку Якова Кіршенблата, яка налічує 385 видань.
Працівники відділу медичної літератури підготували книжково-ілюстративну виставку «Яків Кіршенблат – лікар, педагог, вчений».
Модерувала захід завідувачка відділу медичної літератури Катерина Руснак.