20 вересня в обласній бібліотеці вшанували пам’ять – 118-ті роковини з дня смерті знаного буковинського письменника, композитора, священника, громадського діяча Сидора Івановича Воробкевича, багатогранна діяльність якого відіграла важливу роль у культурному житті Буковини XIX ст.
З цієї нагоди презентували біобібліографічний покажчик «Сидір Воробкевич (1836–1903)», підготовлений фахівцями книгозбірні до 185-річчя від дня народження. Це – 2-ге видання, перероблене і доповнене. Перше побачило світ у 2016 році і було приурочене до 180-річного ювілею.
Матеріали посібника відображають твори Сидора Воробкевича, літературу про його життєвий та творчий шлях та бібліографію. Друкований документальний масив доповнено інтернет-ресурсами. Хронологічні рамки – 1863–2021 рр. Видання містить 1153 бібліографічні записи, однак не претендує на вичерпність.
Структура видання наступна: І розділ «Твори Сидора Воробкевича»; ІІ розділ «Література про Сидора Воробкевича»; ІІІ розділ «Документи Державного архіву Чернівецької області»; IV розділ «Бібліографія»; V розділ «Вебліографія». Допоміжний апарат включає іменний покажчик та список використаних періодичних видань. Окремо подаються «Основні дати життя та діяльності Сидора Воробкевича», «Фотографії» та «Творчість у книгах».
Про роль Сидора Воробкевича у розвитку музичної освіти на Буковині розповіла авторка передмови до видання, кандидатка педагогічних наук Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Ярина Вишпінська.
Літературознавче і художнє осмислення постаті Сидора Воробкевича висвітлив літературознавець, професор, доктор філологічних наук Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, заслужений працівник освіти України Богдан Мельничук, котрий є також одним з авторів передмови до видання. У своїй розповіді науковець згадав дослідників творчості буковинського письменника, зокрема Петра Никоненка, який є науковим консультантом, рецензентом та автором передмови «Феномен Сидора Воробкевича» презентованого видання.
Про громадсько-культурну та просвітницьку діяльність Сидора Воробкевича розповіла Світлана Герегова, доцентка, кандидатка історичних наук кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
Серед присутніх були і лауреати обласної літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича, серед яких – завідувач вокальної секції кафедри музики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, професор, народний артист України Іван Дерда. Іван Михайлович заспівав найвідоміші пісні на слова і музику Сидора Воробкевича: «Мово рідна, слово рідне», «Заграй ми, цигане старий», а також відбулася прем’єра пісні «Мій краю милий, дорогий» на слова
С. Воробкевича, покладена на власну музику.
На захід завітали студенти Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича разом з викладачем культурології, завідувачем навчально-виробничої практики Євгеном Скрипником, який розповів про історію закладу, якому присвоєно ім’я відомого композитора.
Поезію «Мово рідна, слово рідне» продекламував студент 4 курсу Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича Микола Пазюк. Романс «Родимий краю» (сл. І. Мидловського, муз. В. Матюка) прозвучав у виконанні студента 4 курсу Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича Ніколая Вереньки. Пісні «Час кохання» (сл. О. Марченка, муз. В. Калиниченка) та «Україно, моя Україно» (сл. Л. Мішури, О. Вільгуцької) виконала студентка 3 курсу Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича Ангеліна Мельничук.
На завершення презентації заступниця директора з наукової роботи, заслужена працівниця культури Марія Довгань подякувала всім, хто спричинився до виходу видання, та студентам, які відвідали захід.
Модерувала захід – співавторка видання, завідувачка редакційно-видавничого відділу Іванна Рудько.
Презентацію «Сидір Воробкевич», яка транслювалася на екрані впродовж заходу, підготувала бібліотекарка редакційно-видавничого відділу Руслана Гончар.
Технічну підтримку забезпечила завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Галина Добровольська.
Захід відбувся в режимі онлайн та офлайн. До онлайн-режиму підключилися 12 бібліотек територіальних громад області.