12 лютого у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбувся воркшоп «Крафтові технології виробництва сиру з локальної сировини», в якому взяли участь науковці, технологи, викладачі та студенти ЧТЕІ КНТЕУ, які вивчають споживчий ринок Буковини і займаються науковою роботою з розробки новітніх технологій у галузі харчових технологій, лікар-дієтолог та пошановувачі здорового харчування.
В Україні з давніх часів по-різному виготовляли сир. У старовину в приватних господарствах частіше його робили використовуючи різноманітні трави. Відмінною особливістю староукраїнського сироваріння був не спосіб його виробництва, а подальша обробка і зберігання. На той час перевагу надавали м’яким і несоленим видам сиру, в той час як в європейських країнах були розповсюджені сири, витримані в росолі та на свіжому повітрі. З плином часу сироваріння розвивалося і пристосовувалося до нових умов.
У програмі воркшопу:
- Мультимедійна презентація з організації крафтового виробництва еко-сиру з локальної сировини. Сир, що дійсно виготовляється в невеличкій сироварні на гірських пасовищах у кращих традиціях старовинного ремесла (на прикладі австрійського виробника). На власні очі присутні змогли побачити різноманітні процеси перетворення молока у благородний сир, способи його обробки. Також присутні віртуально побували на міні-виробництві приватної сироварні «Козеріг», де ознайомилися з оснащенням та обладнанням, на якому виробляється та зберігається буковинський еко-сир. А ще дізналися про тонкощі технологічних процесів виготовлення різних сортів сиру. Презентант – Варварич А. М., засновник фермерської приватної сироварні «Козеріг».
- Культура здорового харчування. Рекомендації щодо використання сиру в раціоні надала лікар-дієтолог Наталія Бочарова.
- Дегустація м’якого сиру з кунжутом і твердого сиру «Медовий» від виробника, що дало змогу присутнім оцінити загальний рівень сироварної майстерності та його смакові якості.
- Огляд тематичної книжково-ілюстративної викладки з фондів бібліотеки «Пристрасть до сиру: технології та смаки», провела завідувач відділу Тамара Сендульська.