Виставка української великодньої поезії “Великдень в українській поезії” – до дня світлого Воскресіння Христового.

KrQEBedGpEoВЕЛИКДЕНЬ – найсвітліше, найбільш шановане в народі свято. По всіх усюдах розноситься церковний благовіст ( при цьому вважається, що чим гучніше дзвонити, тим багатшим буде вражай).

Щодо назви свята існує таке пояснення: у день, коли воскрес Божий Син, сонце з радості не заходило, звідси й наймення “Великдень”.

Найурочистіший момент Всеношної служби настає опівночі, коли священик сповіщає, що Христос воскрес, а всі присутні з трепетом відповідають: “Воістину воскрес!”. Після закінчення служби святкова процесія тричі обходить навколо церкви, потім починають освячувати обрядові пасхальні страви – паски, крашанки, ковбаси, сало тощо – і христосуватись одне з одним.

Багато українських письменників і поетів цьому святу присвятили свої твори.

З цієї нагоди працівники відділу абонемента ЧОУНБ підготували виставку української великодньої поезії “Великдень в українській поезії” – до дня світлого Воскресіння Христового. На виставці представлені твори як класиків, так і сучасних українських поетів. Також виставлені твори буковинських творців про Великдень, писанки.

З виставкою можна ознайомитись в приміщенні ЧОУНБ ім. М.Івасюка, відділ абонемента, I поверх.


Мобільне меню