Виставка-реквієм «За Україну, за її волю!»

IMG_6252Ідея єдності і соборності батьківських земель, так само, ідеї незалежності й державного суверенітету, сильної централізованої влади, є головним змістом державницької ідеології будь-якого народу.

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. Цей день чітко фіксує зв’язок з історичною та національною традицією. Розбудова демократичної та міцної держави ґрунтується на спільних зусиллях дотримання принципів незалежності.

Український народ виборов право на створення незалежної соборної держави у багатовіковій боротьбі і тому треба відкидати всілякі сепаратистські тенденції,  зберегти те, що маємо, та впроваджувати в життя мрії творців Акту злуки  ЗУНР і УНР у далекому 1919 році.

Саме цій події присвячена виставка-реквієм «За Україну, за її волю!», з якою всі бажаючі зможуть ознайомитись в читальному залі відділу обслуговування користувачів (ІІ поверх) з 20 до 29 січня. На виставці представлені книги та публікації з періодичних видань. Працівники відділу нададуть читачам можливість ознайомитися з документами із фондів бібліотеки.


Мобільне меню