Виставка-реквієм «Це страшне слово Голокост»

holokost27 січня у всьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті Голокосту, який запровадила Генеральна Асамблея ООН. Голокост – переслідування і масове знищення євреїв і циган у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною 1933-1945 років;  геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб.

Винищення євреїв, яке вже тривало в Польщі та інших окупованих нацистами територіях, було розширене й на Україну відразу після вторгнення нацистських військ. За період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 3 000 000 мирних жителів, з яких близько 850 000 — 900000 складали євреї, що проживали в Україні.

  З нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті Голокосту відділ обслуговування користувачів презентував книжкову виставку «Це страшне слово Голокост». На експозиції представлена історична література, документи, наукові розвідки, монографії, навчальні посібники, книги пам’яті, матеріали наукових конференцій, художні твори, а також статті з періодичних видань.

Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.

 

 

holokost