Виставка історичних документів «Могутній акорд держави»

+

28 червня 1996 року – день прийняття нової Конституції України. Конституція – це Основний Закон держави, що має найвищу юридичну силу і встановлює засади політичної, правової та економічної систем держави.

Першою Конституцією була Конституція Пилипа Орлика 1710 року. Цю Конституцію можна вважати першою європейською Конституцією в сучасному розумінні. У ній сформовані головні принципи побудови держави.

Укладена вона була 5 квітня 1710 року між гетьманом і козацтвом під назвою «Пакти і Конституція прав і вольностей Запорозького Війська». Конституція складалася з 16 пунктів і відкривалася такою декларацією: «Україна обох боків Дніпра має бути на вічні часи вільною від чужого панування». Однак українському народу не вдалося скористатися цією Конституцією через втрату державності. 

В читальному залі з нагоди Дня Конституції розгорнуто виставку історичних документів «Могутній акорд держави». Всі бажаючі можуть ознайомитися з матеріалами, представленими на експозиції, згадати, який шлях пройшла Україна в процесі створення сучасної Конституції.

Виставка діятиме з 25 червня 2015 р. протягом 10 днів.

 

+