5 червня виповнюється 170 років з дня народження французького художника, графіка, гравера, скульптора, майстра кераміки, найбільшого представника постімпресіонізму Поля Гогена.
Живописом почав займатись як любитель. Ранній період творчості пов’язаний з імпресіонізмом. Емоційна насиченість кольору, площинність і статичність композиції, органічний сплав декоративного і монументального початку, новизна і значущість образів, характерні для творів Гогена, багато в чому стимулювали творчі пошуки живописців початку XX ст.
Більшу частину свого життя митець прожив у бідності, яка супроводжувалась депресіями і хворобами, слава до нього прийшла лише після смерті, коли в Парижі в 1906 році були виставлені близько 200 його робіт. Життя Гогена лягло в основу роману Сомерсета Моема «Місяць і гріш». На Меркурії на честь Гогена названий кратер.
Сьогодні Гоген вважається художником, який мав надзвичайно великий вплив на сучасне мистецтво. Він відмовився від традиційного західного натуралізму, використовуючи природу, як вихідну точку до абстрактних фігур і символів. Він виділяв лінійні зразки, вражаючі колірні гармонії, які просочували його картини сильним почуттям таємничості. За свою біографію Гоген оживив мистецтво ксилографії, виконавши вільні, зухвалі роботи ножем. Крім того, Гоген створив кілька прекрасних літографій та гончарних робіт.
З нагоди ювілею художника відділ мистецтв підготував відкритий перегляд літератури «Образність полотен Поля Гогена».
Запрошуємо всіх охочих до ознайомлення (ІІІ поверх, відділ мистецтв).