Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932-1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, унеможливити протистояння радянській владі. “Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями”, — писав американський професор і дослідник Роберт Конквест. Загалом у 1932-1933 рр. в Україні загинуло від 7 до 10 млн осіб. Також в історії України це не один факт винищення українців. Голодомори були в 1921-1923 рр. та 1946-1947 рр., під час яких тисячі людей загинули голодною смертю. Більшовицька влада приховувала свої злочини проти українців, а всіх, хто намагався знайти правду, ліквідовувала.
Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів у історії людства.
Кожної четвертої суботи листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів. З цієї нагоди відділ обслуговування користувачів підготував відкритий перегляд літератури: «Голгофа голодної смерті». В експозиції виставки представлені історичні документи, свідчення очевидців, наукові дослідження, публіцистичні та художні твори. Також представлено багато публікацій у періодичних виданнях.
26 листопада о 16:00 запаліть свічку – вшануйте пам’ять жертв голодоморів в Україні.