27 квітня в читальному залі відбулося відкриття виставки карикатур на тему медіаграмотності «АнтиЛокшина». На виставці представлені 26 карикатур, відібраних журі з-понад 168 робіт, що надійшли на конкурс, оголошений ГО «Детектор медіа» восени 2017 року.
Тематика конкурсу — порушення стандартів журналістики, засилля джинси в українських медіа, маніпуляції у ЗМІ та пропаганда, фейки, безпека в Інтернеті, стереотипи у висвітленні різних тем (як-от гендеру) в медіа, некритичне сприйняття інформації громадянами.
Ініціатором конкурсу виступила громадська організація «Детектор медіа» за підтримки Посольства США в Україні. Як зазначають організатори, раніше на тему медіаграмотності вже проводився конкурс есе, за його результатами було видано 2 книжки. Цього разу обрали формат карикатури. Це креативний спосіб привернути увагу. Адже малюнки — це завжди цікаво. Глядач може постояти і поміркувати, що там зображено.
Відкривала виставку Олена Демченко, координаторка медіа проектів ГО «Детектор медіа». Вона пояснила, що власне собою являє «медіаграмотність», «фейк», а також розповіла про історію створення та роботу ГО «Детектор медіа».
Редакторка сайту ГО «Детектор медіа» “MediaSapiens” Марина Дорош розповіла про напрям діяльності сайту та про три ключові компоненти медіаграмотності: вміння аналізувати контент ЗМІ, критично оцінювати його і відповідально створювати медіаконтент. За словами Марини Дорош, сайт “MediaSapiens” створено для молоді, щоб вона могла орієнтуватися в світі медіа і розрізняти фейки.
Олена Павлова, журналістка, представниця команди журі відзначила, що сама захоплюється мистецтвом карикатури. Також розповіла про ідейну різноманітність конкурсних робіт, які оцінювала, наголосила на важливості медіаграмотності в сучасному суспільстві і привела декілька прикладів фейкових новин.
На завершення свою думку про медіаграмотність висловила призерка конкурсу карикатур «АнтиЛокшина» Кароліна Ускакович. Дівчина представила свою роботу і пояснила, який сенс вона заклала в свою карикатуру.
Також на відкритті виставки була присутня Яна Добрянська, арт-директорка ГО «Детектор медіа», представниця команди журі.
Виставку відвідали члени євроклубів Чернівецьких шкіл, викладачі і студенти кафедри журналістики, громадські активісти, журналісти та інші. Всі гості мали змогу роздивитися кожну карикатуру, в невимушеній атмосфері за чаєм з солодощами поспілкуватися з організаторами.