24 серпня – дата, пов’язана з прийняттям цього дня в 1991 р. Верховною Радою Акту проголошення незалежності України. Цей короткий документ мав величезне значення, адже він заклав підґрунтя для побудови незалежної демократичної Української держави, яка була багатовіковою мрією нашого народу. Згодом було вирішено закріпити документ проведенням референдуму, який був призначений на 1 грудня 1991р. За його результатами, незалежність України підтримали 90,92 % виборців. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 р.
Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки. Кожен народ має свої історичні святині: герб, прапор, гімн. 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила синьо-жовтий прапор Державним українським прапором. З метою вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки України та з метою виховання поваги до державних символів, відповідно до Указу Президента України встановлено «День державного прапора», який з 2004 року відзначається щороку – 23 серпня.
19 серпня в читальному залі проведено відкриття книжково-ілюстративної експозиції «Українська держава та її національна символіка» (до Дня державного прапора та Дня незалежності України), на якій бібліотекарі розповідали про історію проголошення Незалежності та створення сучасної української символіки. На виставці, зокрема, представлені історичні документи, праці науковців, політиків і державних службовців, які внесли свій вклад у державотворчий процес. Також – історичні нариси, публіцистична література, навчальні посібники. В експозиції виставки широко презентовано підбірку аналітичних статей з періодичних видань, які присвячені Дню незалежності України та значенню Державного прапора для українського народу.
Виставка розрахована на широку читацьку аудиторію. Експозиція діятиме впродовж 8 днів.
Запрошуємо всіх бажаючих для ознайомлення з літературою виставки.