Великий воїн і державотворець

1675349954354

З метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Верховна Рада України постановила на державному рівні у 2023 році провести урочисте відзначення 375-річчя обрання гетьманом Богдана Хмельницького

Історія всіх народів має свої доленосні повороти. Жодна подія, жодний народний вчинок і жодний національний герой не залишив такого яскравого сліду в українській історичній пам’яті, як гетьман Богдан Хмельницький. Політик, полководець і дипломат, провідник національно-визвольних змагань 1648–1657 років, творець Української козацької держави та її перший гетьман. Перемога у Батозькій битві 1–2 червня 1652 року дала можливість вибороти Українській державі фактичну незалежність. Богдан Хмельницький – реформатор і фундатор української державності. Саме він вперше надає терміну «Україна» політичного звучання. Саме за його гетьманства Україна розпочинає відлік як держава.

Ювілейну виставку художньої та науково-популярної літератури  до 375-річчя обрання Гетьманом України Богдана Хмельницького пропонує відділ обслуговування користувачів. В експозиції представлена література, що дасть змогу користувачам бібліотеки розширити свої знання про славетного українського гетьмана. Матеріали характеризують Б. Хмельницького як великого воїна, дипломата і політика, суперечливу і складну людину, що був сином своєї епохи. Однак на всіх етапах його життя переважала лінія на визволення рідної землі і творення підвалин незалежної Української держави. Ім’я його назавжди залишиться в пам’яті нащадків.

На виставці представлені документи з фондів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.