Великий правитель і філософ

мономах на головнуПоміж давніми князями дотатарського періоду

після Ярослава ніхто не залишив по собі такої гучної слави,

як Володимир Мономах, князь діяльний, сильний волею,

князь, який вирізнявся здоровим глуздом

посеред своєї братії, князів руських.

Ця людина може по справедливості

назватися представником свого часу

Микола Костомаров. 1873.

В межах проєкту «Історія України в особах» читальний зал пропонує до перегляду історичний портрет до 970-річчя від дня народження Великого князя Київського, державного та політичного діяча Київської Русі Володимира Мономаха.

Володимир Мономах – видатний державний діяч, князь чернігівський та переяславський, великий князь київський, який здобув славу завдяки своїй реформаторській діяльності. Є онуком видатного київського князя Ярослава Мудрого. Роки правління Володимира Мономаха: 1113-1125.

Володимир Мономах був мудрим і розважливим, політично далекоглядним державцем. Подібно до Володимира Святославича і Ярослава Мудрого, самовладно правив державою. Відновив централізовану монархію на Русі, зосередивши напряму, через синів та залежних князів, 3/4 князівств Русі.

Володимир Мономах об’єднав під своєю владою Київщину, Волинь, Турово-Пінську, Переяславську, Смоленську, Новгородську, Мінську землі та Поволжя. Для того, щоб стабілізувати внутрішнє становище, Володимир Мономах урегулював систему законодавства на Русі. В першу чергу він упорядкував правничо-реформаторські реформи.

Володимир Мономах увійшов в історії також як і видатний просвітник. Князь займався церковним та світським будівництвом, за його правління розвивалось малярство та письменство.

Значною працею, яку він написав власноруч є «Повчання дітям» 1118 року, яка базується на положеннях про добро, гідність та справедливість. Володимир Мономах в Повчанні дітям найчастіше згадує про повагу до старших. Його твір пронизаний християнською мораллю.

Культурним спадком великого князя є укладена за його ініціативою «Повість временних літ».

Виставка, яка експонуватиметься за адресою: вул. Вірменська, 14 до 10 квітня, зацікавить викладачів, студентів, учнів та всіх, хто вивчає історію України.

1680178553090


Мобільне меню