Інтерес до краєзнавчих видань серед книголюбів завжди був неабиякий. У час буремних подій сьогодення для всіх українців він став пізнавальним, захоплюючим, надихаючим.
До Дня архітектора України відділ документів з економічних, технічних та природничих наук представляє інформаційно-просвітницьку викладку «Чернівці архітектурні – місто бажань», що наповнена, насамперед, різноманітними краєзнавчими легендами, листівками, довідковими виданнями, науковими дослідженнями, фотоальбомами, що зачаровують неповторністю та унікальністю пам’яток міської архітектури.
Чернівці – місто, красу якого оспівано в піснях і поетичних творах, спогадах відомих чернівчан, закарбовано в мистецьких візуальних творах.
Чернівці свій бурхливий розквіт пережило під час австрійського панування 1774–1918 рр. Споруджені в той час численні громадські будівлі створили новий образ міста, який і сьогодні віддзеркалює всі художньо-естетичні тенденції європейської архітектури того часу. Поряд із деякими будівлями в стилі класицизму, основна кількість будівель представлена різними стильовими різновидами, до яких належить низка будівель модерну. Чималий пласт архітектурних шедеврів міста належить також добі румунського періоду. В місті зосереджено більше 706 пам’яток культурної спадщини, 20 з яких загальнонаціонального значення. Архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, який у 2011 році внесений до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО, є надзвичайною окрасою не тільки Буковини чи Західної України.
Сучасна історична спадщина Чернівців – це цілісний, майже недоторканий ансамбль, пам’ятник епохи середини ХІХ – початку ХХ століть. Без перебільшень, в Україні майже немає прикладів міської забудови такої якості і коштовності.
Представлені краєзнавчі видання становлять значний інтерес також для всіх категорій користувачів – від любителів краєзнавчої книги до мандрівників: істориків, архітекторів, будівельників, краєзнавців, туризмознавців. Запропоновані книги обов’язково надихнуть на нові туристичні мандрівки Чернівцями, щоб отримати незабутні враження та повернутися знову в місто своїх бажань.
Хочете знати більше? Тоді Вам до нашої книгозбірні за адресою: м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).