Велика сила книги, або Як полюбити Буковину через читання

Інтерес до книги серед буковинців неабиякий. Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук представляє ТОП-5 краєзнавчих видань, які в 2022 році є надзвичайно популярними серед наших користувачів.

«П’ятірка»,  безумовно, є джерелом нових краєзнавчих  знань, а ще   буде цікавою кожному,  хто спокуситься хоча би раз відвідати Буковину і відчути  магічну силу Буковинських Карпат, самобутню багатонаціональну  гостинність, побачити Чернівці, що зачаровують своєю архітектурою, зануритися в історію та сьогодення  життя його мешканців.

Краєзнавчі видання становлять значний інтерес також і для істориків, етнологів, краєзнавців. Запропоновані книги обов’язково надихнуть вас на нові туристичні мандрівки Буковиною, щоб отримати незабутні враження та повернутися знову в край Черемоша й Прута.

image001Дроздовський Ґ. Тоді в Чернівцях і довкола. Спогади старого австрійця / Ґеорґ Дроздовський ; передм., післям. та глосарій Петра Рихла. – Чернівці : Книги ХХІ, 2019. – 288 с.Книга спогадів відомого австрійського письменника, журналіста, уродженця Чернівців Ґеорґа Дроздовського (1899–1987) – це портретний зліпок Чернівців і панорама Буковини початку ХХ століття та періоду між двома світовими війнами. Цікаво й дотепно, з непідробним гумором, а часто з сумом за втраченим переповідає автор пам’ятні події, веселі бувалиці, неординарні міські історії, відтворює звичаї та обряди народностей, що проживали тут, змальовує стиль їхнього життя, їхні традиції та побут.

image002Панчук О. Чернівці: одне місто, одна людина в трьох державах : спогади свідка епохи від онука Ольги Кобилянської / Олег Панчук. – Чернівці : Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича, 2020. – 256 с.У виданні автор відтворив справжню, без політичних чи інших обмежень, розповідь про перебіг свого життя. Олег Панчук ілюструє відносини окремої людини з державною машиною і тодішнім суспільним устроєм – в трьох різних державах. У книзі представлено основні відомості про представників усіх поколінь родини Кобилянських-Панчуків, які складають хроніку їхнього роду – «оту золоту нитку». Книга розповідає про те, як протікали роки життя Олега Панчука, Почесного професора Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича, як формувалися його уподобання та політичні симпатії (антипатії), як змінювалися Чернівці впродовж 80-ти років.

image003Осачук С. Чернівці. Антикварні нариси / Сергій Осачук, Микола Салогор. – Чернівці : Книги ХХІ, 2019. – 368 с.
Як розповіли читачі, книжка читається легко, інформація жива. Історичні факти переплітаються з історіями про чернівчан різних соціальних прошарків і сфер діяльності. На сторінках книги читачі зустрінуть міських диваків, бізнесменів, продавців, митців, студентів, військових, спортсменів… А ще ці ж історичні факти перемежовуються з міськими оповідками, анекдотами. Відтворенню автентики Чернівців сприяє візуальна частина видання. Книжка багато проілюстрована поштівками, фото, мапами, зображеннями різних артефактів.

изображение_viber_2022-05-02_11-13-37-996Чеховський І. Чернівці – ковчег під вітрилами толерантності : історичні студії багатокультурного етнорелігійного феномену в центрі Європи / Ігор Чеховський. – Чернівці : Рута, 2004. – 116 с. Книга є своєрідною історичною студією багатокультурного етнорелігійного феномену столиці Буковини – стародавніх Чернівців. Адже головним аргументом для включення історичного центру Чернівців до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО визначено саме унікальність багатоетнічного і багатокультурного середовища цього міста. У книзі на розмаїтому й нерідко маловідомому фактичному та ілюстративному матеріалі розглядається передусім духовний ренесанс, який відбувся за активної участі теперішнього покоління чернівчан.

изображение_viber_2022-05-02_11-13-39-578Шевченко Н. Черновицкая Атлантида / Н. Д. Шевченко. – Чернівці : Місто, 2014. – 152 с.У книзі зібрані нариси з історії та архітектури Чернівців часів Австро-Угорщини та Румунії ХІХ – ХХ ст. Великий обсяг займають нариси про багато чисельну та впливову єврейську громаду міста, а також фотографії та малюнки.

Хочете знати більше? Тоді вам до нашої книгозбірні за адресою: м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).


Мобільне меню