31 березня 2018 року виповнилося 130 років від дня народження піаніста, педагога, музичного письменника Генріха Нейгауза.
Народився та виховувався музикант в сім’ї із глибокими музичними традиціями, які широко розвинув у своїй концертній та педагогічній діяльності. Піаніст вираженого романтичного направлення мав надзвичайно бурний темперамент, імпульсивно та рішуче поєднував в своїй грі звеличену поетичність, тонкий ліризм, емоційну щирість та мистецьку справжність. Багатство фантазії та безпосередність творчого переживання під час виконання мали філософські передумови глибокого аналізу всіх мистецьких засобів виконання. Репертуар піаніста складали твори всесвітньо відомих композиторів Й. С. Баха, Л. Бетховена, Р. Шумана, Ф. Шопена, Ф. Ліста, Й. Брамса, К. Дебюссі, П. Чайковського, С. Рахманінова та ін..
З нагоди ювілею славетного музиканта відділ мистецтв організував вечір фортепіанної музики «Генріх Нейгауз: піаніст вищої майстерності».
У мистецькому заході брали участь: Станіслав Романюк, фізик, студент-магістрант кафедри музики ЧНУ ім. Ю. Федьковича, який виконав дві прелюдії О. Скрябіна та вальс Ф. Шопена; Вадим Лісовий, піаніст, доцент та завідувач кафедри музики ЧНУ ім. Ю. Федьковича, який виконав два Інтермеццо Й. Брамса та зробив історичну відео-лекцію про піаністичну школу Генріха Нейгауза, її мистецькі традиції, про відомих випускників С. Ріхтера, Е. Гілельса, Я. Зака, І. Зетеля, О. Ейдельмана, Т. Гутмана та ін.
Всі присутні мали можливість побачити та почути гру самого Генріха Нейгауза, записану на відео, а також уривки його уроків та відеозаписи, виконані відомими учнями-піаністами.
Подія мала гарний мистецький резонанс серед викладачів-піаністів музичних шкіл міста, працівників установ культури та мистецької громади шанувальників фортепіанної гри.
Захід проходив у рамках проекту «Звичайні люди незвичайного міста».