Вебінар ВГО УБА та НБУ ім. Я. Мудрого «Швеція ‒ Україна: співпраця у воєнний час»

117 червня на платформі ZOOM відбувся вебінар ВГО УБА. «Швеція ‒ Україна: співпраця у воєнний час», в якому взяли участь бібліотечні фахівці з усіх регіонів України та колеги-бібліотекарі зі Швеції.

Всього до онлайн-заходу приєднався 71 учасник, серед них: Аня Фелтрейтер – директорка Публічної бібліотеки Мьйольбі (Швеція), К. Сівебрант – бібліотекарка Публічної бібліотеки  Мьйольбі ,   Я. Сошинська – виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна, С. Кравченко – членкиня президії ВГО УБА, головна бібліотекарка науково-методичного відділу НБУ ім. Я. Мудрого, Т. Богуш – членкиня Президії ВГО УБА у 2018-2021 рр.,завідувачка науково-методичного відділу НБУ ім. Я. Мудрого, А. Лупан – головна методистка НМВ Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка та інші учасники  . Розпочала захід виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна Я. Сошинська, яка наголосила, що Швеція – одна з перших країн, яка підтримала Україну під час російського нападу, а бібліотечна асоціація надала доступ до інстаграм-сторінки.

Закордонні колеги поділилися досвідом з надання послуг користувачам своїх бібліотек, а також шляхами залучення до читання дітей, молоді, маломобільних груп населення, людей поважного віку та інклюзивних користувачів. Крім того, іх увага приділяється національним меншинам та біженцям з інших країн,  у т.ч. з України.

Серед інформаційного контенту бібліотекарів Швеції слід виділити те, що публічні бібліотеки та шкільні мають різні пріоритети діяльності. Згідно законодавства країни, в кожній школі функціонує шкільна бібліотека, а в кожному місті – публічна бібліотека. Також цікавим є той факт, що в Публічній бібліотеці м. Мьйольбі більший відсоток книг зарубіжних авторів, у т.ч. українських, твори яких закуповують у книжкових магазинах та видавництвах, що випускають матеріали українською мовою.

Цікавою була розповідь-презентація завідувачки науково-методичного відділу НБУ ім. Я. Мудрого Т. Богуш, яка після російського вторгнення  виїхала до одного з міст Швеції і стала читачкою місцевої бібліотеки.  Наприкінці вебінару відбулося професійне спілкування між бібліотекарями двох країн у форматі “питання-відповідь” та щирі побажання миру в обох державах, Україні – якнайшвидшої перемоги над рашизмом, відбудови та розквіту, мирної праці.     Слава Україні!  Разом переможемо!


Comments are closed.