3 березня виповнилося 200 років від дня народження видатного українського педагога, реформатора шкільної освіти, засновника наукової педагогічної думки і народної школи Костянтина Дмитровича Ушинського. Його ім’я настільки міцно увійшло у вітчизняні історико-педагогічні дискурси, що сьогодні неможливо уявити минуле, сучасне й майбутнє української науки і практики без урахування освітніх пошуків цієї непересічної особистості.
Найавторитетніший педагог ХІХ ст., основоположник наукової педагогіки й народної школи, автор праць з теорії та історії педагогіки, який першим поставив виховання на наукове підґрунтя, поєднавши педагогіку з психологією та іншими науками про людину. Науково-педагогічний доробок, ідеї Костянтина Ушинського ніколи не втрачали своєї актуальності. На них сформувалися й інші видатні українські педагоги. Спадщина великого дидакта залишається й сьогодні предметом зацікавлення багатьох зарубіжних філософів, педагогів, психологів, науковців різних напрямів і зацікавлень. К. Ушинський належить до плеяди славетних українських вчених-педагогів, належить Україні, з якою завжди був кровно і духовно пов’язаний. «Я – українець!» – твердо підкреслював він.
До 200-річчя від дня народження Костянтина Ушинського в читальному залі (вул. Вірменська, 14) всі охочі до 13 березня можуть ознайомитися з ювілейною персоналією «Вчитель вчителів, основоположник наукової педагогіки», на якій представлені друковані матеріали про життя та науковий доробок великого Педагога.