«Валер’ян Підмогильний: суворий аналітик доби»

Валер’ян Петрович Підмогильний – письменник і перекладач, один з найвизначніших прозаїків українського «розстріляного відродження». Пройшовши складний життєвий шлях, прожив лише 36 років, залишив по собі твори, які поповнили скарбницю української літератури. Його творчість сповнена людськості, розгубленості душі в змаганні з машиною смертоносного часу. Він говорив мовою своїх героїв про Голодомор, вибір між патріотизмом справжнім та «ура-патріотизмом», про людяність.

У свій час це був новатор  всесвітнього рівня і відкрив для української прози «вікно до Європи». Ось як сказав Тодось Осьмачка про письменника: «…справді був надто оригінальним явищем в українській літературі. Пройшовши чорну смугу півстолітнього ігнору та забуття, як жертва тоталітарної системи, він лише в теперішній час постає перед нами без образливих наличок і всіляких упереджень, у всій своїй повноті».

2 лютого виповнюється 120 років від дня його народження. З нагоди ювілейної дати працівники відділу абонемента пропонують до уваги користувачів  INFO-досьє «Валер’ян Підмогильний: суворий аналітик доби».