Усе бере від Матері початок… (до Дня матері в Україні)

foto-pozdravlenija-s-dnem-materi_rect_5930dadd787e6c12ac4d9b01e82fc035Вітаємо всіх матерів з чудовим святом. Хай доля буде до вас прихильною, а діти дарують свою любов і шану!

Немає в світі людини, яку б не народила мати. І кожен скаже: «Найкраща мати — моя мама». Матері…  Їх мільйони… Серця їхні говорять на єдиній мові світу – любові і ніжності.

Традиція вшанування своїх матерів бере свій початок зі Стародавньої Греції. Відомо, що греки віддавали данину поваги матері усіх богів – Геї. Римляни  вшановували богиню, матір усіх богів – Кібелу, а кельти вважали головною матір’ю – Бріджит. У XVII столітті у Великобританії з’явилося свято Материнська неділя, яке відзначали у другу неділю Великого посту. Проіснувала ця традиція до XIX століття.

В наш час свято Матері  відзначають у багатьох країнах, офіційно його запровадили у 1914 році, коли президент США оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після цього День матері розпочали святкувати й інші 85 країн, у тому числі Україна. У 1929 році це свято відзначали вже й у Львові, ініціатором урочистостей була редакторка тижневика “Жіноча доля” Олена Кисілевська.

В незалежній Україні за указом президента від 10 травня 1999 року на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім’ї та молоді,  міжнародної організації “Жіноча громада”, Спілки жінок України, громадської організації “Союз   українок”  щорічно наша країна відзначає це свято в другу неділю травня.

В свій час В. О. Сухомлинський писав: «Умій відчувати серце матері, умій бачити в її очах мир і спокій, тривогу і неспокій, збентеження і смуток. Якщо ти в дитинстві не навчився бачити в материних очах її душу, ти на все життя залишишся моральним невігласом.»

Мабуть тому письменники і поети у своїй творчості оспівують жінку-матір. Пропонуємо вашій увазі тематичні збірки , присвячені найближчій, рідній і коханій людині на землі.

Книга про матірКнига  про  матір. Українські поети ХІХ – ХХІ століть  : Антологія / Упор. В.Л.Чуйко. – К. : Криниця, 2003. – 320 с.

У цій унікальній за змістом антології тематично підібрані та об’єднані поетичні твори 232-х українських поетів, що присвячені українській матері, яка на важких роздоріжжях історії самовіддано бореться за добро і світло в житті своїх дітей, за продовження роду, а значить – за збереження і відродження української нації.  Прищеплювати високі почуття любові до рідної землі, до матері як наставниці душі і хранительки Життя – саме цій меті служить «Книга про Матір».

Всі, кого цікавить дізнатись більше перейдіть за посиланням http://read-ukrainian.blogspot.com/, а після карантину завітайте у відділ абонемента.